Sasha Strunin i Gary Guthman – premiera singla “Woman In Black”

Sasha Strunin i Gary Guthman – premiera singla “Woman In Black”

sasha-_-woman-in-black

Zaskakujące zderzenie dwóch osobowości, światowej sławy jazzmana i utalentowanej wokalistki wkrótce eksploduje z pełną mocą. 30 września 2016 roku premierę radiową będzie mieć singiel „Woman In Black” zapowiadający najnowszy krążek Sashy Strunin o tym samym tytule, będący efektem jej współpracy ze znakomitym jazzmanem Gary Guthmanem.

Klasyczna elegancja swingu i bluesa we współczesnej aranżacji, to dokładnie to, co można usłyszeć w singlu promującym płytę – utwór „Woman In Black” to preludium do wyrażonej w autorskich tekstach i świetnych instrumentalnych kompozycjach, osobistej historii przemiany w charyzmatyczną wokalistkę i świadomą kobietę.

Praca nad albumem zaczęła się od poznania wybitnego muzyka, kompozytora i producenta. Gary Guthman, znakomity artysta współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones czy Bee Gees. Kiedy ścieżki polskiej wokalistki i amerykańskiego trębacza przecięły się, oboje wiedzieli, że nie dzieje się to bez przyczyny. Tak rozpoczęła się ich owocna współpraca, z której oprócz wspaniałej muzycznej kolaboracji zrodziła się również wielka przyjaźń.

Sashy towarzyszą jedni z najlepszych polskich muzyków, tacy jak: Paweł Pańta na kontrabasie (laureat nagrody Grammy za album nagrany wspólnie z Włodkiem Pawlikiem „Night In Calisia”), Paweł Dobrowolski na perkusji (na stałe współpracujący m.in. z Anną Marią Jopek), Filip Wojciechowski na fortepianie (grający muzykę klasyczną w jazzowych aranżacjach), Jacek Namysłowski na puzonie, Michał Milczarek na gitarze (lider autorskiego projektu Michał Milczarek Trio) czy Marcin Kajper (jeden z najlepszych polskich saksofonistów) i oczywiście Gary Guthman na trąbce.

Premiera albumu „Woman In Black” 14 października 2016 r.

Producent: Gary Guthman

Kompozytor, słowa, aranżacje: Gary Guthman

Produkcja dźwięku: Marek Piotr Szumski

Mixing: Marek Piotr Szumski / Gary Guthman

Mastering: Marek Piotr Szumski

Nagrano: Quality Studio / Warszawa (05/06 – 2016)

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: