„Prace przy budowie sceny rozpoczęliśmy przed świętami, przez całe święta była już gotowa, a po świętach rozpoczęliśmy montaż wszystkich elementów dekoracyjnych, światła i nagłośnienia. Scena w tym roku jest chyba jedną z największych, jest wysoka na 16 metrów i szeroka na 56 metrów i składa się z kilkunastu tysięcy elementów, w całości waży ponad 100 ton” zdradziła nam w rozmowie Małgorzata Wojciechowska z Biura Promocji Miasta Wrocław 

Pierwsze bukowania zespołów miały miejsce na początku sierpnia. Obrazowo do dzisiaj wydaliśmy około ponad 1300 identyfikatorów dla osób, które pracują, współpracują a także są na scenie –  powiedziała Katarzyna Kozłowska producentka koncertu

zz zzz zzzzWe wtorek od godziny 9 do 10.30, na scenie pojawią się członkowie zespołów tanecznych. Będą oni oglądać miejsce, w którym wystąpią – sprawdzą wymiary sceny oraz ilość miejsca na zapleczu. To dla nich czas, by wprowadzić niezbędne poprawki np. w choreografii. Około godz. 16 rozpoczną się próby nagłośnienia, które potrwają do 22. W środę swoje próby mają zaplanowani muzycy. To świetna szansa na zobaczenie ich z bliska – podczas prób można podejść niemal pod samą scenę.
O godz. 10 na scenie pojawi się Varius Manx, o 12 – Ira, a o 13 – Lady Pank. Andrzej Piaseczny zaplanował próbę na godz. 16, a zespół Hey – na 20.20. W godzinach popołudniowych będzie miał też próbę Dawid Podsiadło. Niektórzy wykonawcy, np. Ewa Farna i Feel mają zaplanowaną próbę jeszcze 31 – tuż przed próbą generalną. Próba generalna z udziałem wszystkich artystów zaczyna się w czwartek o godzinie 13. Teren imprezy zostanie otwarty w czwartek o godz. 18.30. Sylwester z Dwójką zaczyna się o godz. 20.00.

zdjęcia dzięki uprzejmości Wroclaw [Wroclove]

PODZIEL SIĘ
Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.