SILENTlive kolejny raz w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław!
Foto:http://www.um.walbrzych.pl/pl/content/cit-wa%C5%82brzych

SILENTlive kolejny raz w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław!

20 lutego w sobotę ekipa SILENTlive zaprezentuje się podczas eliminacji Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Przesłuchania zespołów rozpoczną się Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia przy ul. Wysockiego 29 w Wałbrzychu o godz. 10:00.

To będzie już czwarty start wałbrzyskiego zespołu w tym konkursie. Jak do tej pory za każdym razem SILENTlive przeszechodził do etapu antenowego. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się dotrzeć do koncertu finałowego.

Muzyczna Bitwa to wyjątkowy konkurs na dolnośląskim rynku muzycznym. Młode, ambitne i zdolne zespoły z naszego regionu, które chciałyby powiedzieć więcej lokalnej publiczności, mają ku temu świetną okazję.

Każdy zespół ma możliwość przysłania własnych materiałów demo, na ich podstawie kwalifikujemy do przesłuchań regionalnych. Podczas castingów grupy walczą o możliwość zaprezentowania się w drugim, antenowym etapie, w którym codziennie przedstawiamy dwa zespoły, spośród których Słuchacze wybierają zwycięzcę tych pojedynków. Po 12 tygodniach zabawy antenowej cztery najlepsze zespoły spotykają się na koncercie finałowym, gdzie odbywa się ten najważniejszy pojedynek na żywo – wybór zwycięskiego zespołu leży w rękach Słuchaczy radia, którzy w trakcie koncertu, na specjalnych biletach do głosowania wybierają zwycięzcę finału.

Rozpoczynamy eliminacje regionalne i przesłuchania na żywo kolejnej edycji konkursu Muzyczna Bitwy Radia Wrocław. Zaczynamy od Wałbrzycha, spotykamy się już w tę sobotę, 20 lutego, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia przy ul. Wysockiego 29. Startujemy o godz. 10.00. Wtedy właśnie zespoły rozpoczną rywalizację i zawalczą o etap antenowy konkursu. Kto pierwszy w nim się pojawi, czyje utwory poznają słuchacze Radia Wrocław? To będziemy już wiedzieć w sobotnie popołudnie.

Zapraszamy słuchaczy – mieszkańców Wałbrzycha, by przyszli kibicować zespołom i posłuchali tego, co dzieje się na ich muzycznym podwórku. Zapowiada się obiecująco, a młodym muzykom z pewnością przyda się wsparcie przyjaznej publiczności.

Następne eliminacje regionalne odbędą się 27 lutego w Legnicy i 28 w Bolesławcu.

To ostatni moment, by się zgłosić, swój akces należy wysłać na adres bitwa@prw.pl, zgłoszenie powinno zawierać utwór w formacie mp3 i krótką informację o grupie.

Przypomnijmy, że główna nagroda to 10 tys. złotych! Szczegóły i regulamin na www.muzycznabitwa.radiowroclaw.pl

Oto lista zespołów zakwalifikowanych do przesłuchań w Wałbrzychu:
– Atom
– Bonhart
– CnB
– Fabryka Gruzu
– Fosgen
– Korpis Karmel
– No Moon Lake
– Night Moves
– Paulina Lenda i Kruki
– Piotr Pawelec
– Rohele
– SilentLive
– The Walkers

Poprzednią edycję Muzycznej Bitwy Radia Wrocław wygrał zespół SoFresh

Żródło: muzycznabitwa.radiowroclaw.pl

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: