Ultimate magazine theme for WordPress.

Sonbird wygrywa Festiwal Supportów i zaprasza na jesienne koncerty2 min read

0

Tak, to już pewne – żywiecki zespół Sonbird zwycięzcą tegorocznej edycji Festiwalu Supportów! Zespół przebył z impetem wszystkie etapy konkursu i wywalczył kontrakt sponsorski warty 40 tyś złotych, dzięki któremu spełnienią się ich marzenia o wydaniu debiutanckiej płyty.

W minioną sobotę, 2 września, Sonbird wystąpił z zespołami Organek i KULT na najwyzej polóżonej scenie w Polsce – na Gubałówce w Zakopanem. To był ostatni etap kilkutygodniowej walki o głosy, w której wspierali ich uznani artyści – m.in. Monika Brodka, Katarzyna Nosowska, zespół happysadMarcelina, czy Margaret.  Promując swój udział w konkursie i prosząc o głosy, dotarli do lokalnych portali i rozgłośni radiowych, okleili plakatami miejskie autobusy, rozdawali ulotki, a także zorganiozwali niezwykły koncert w… pociągu!

 

„Chcemy byście wiedzieli, że doceniamy każdy Wasz drobny gest i cieszymy się każdym i każdą z Was! Czujemy Wasze wsparcie na każdym kroku, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni! Rozpiera nas duma z tego skąd pochodzimy i że jesteście z nami” – mówi Dawid Mędrzak, wokalista zespołu Sonbird.

 

Zespół nie spoczął jednak na laurach. Kontrakt sponsorski, który wywalczyli jest zaledwie początkiem ich ciężkiej pracy. Przed nimi niezwykle pracowita jesień – zagrają kilkanaście koncertów i rozpoczną nagrywanie debiutanckiego materiału. Warto wspomnieć, że Sonbird jest gościem specjalnym trasy „Ciało Obce Tour Jesień 2017” zespoły happysad i wystąpi na jej trzech największych koncertach: 19.10 w warszawskiej Stodole, 10.11 we wrocławskim Centrum Kongresowym A2, oraz 24.11 w łódzkiej Wytwórni.

 

 

Najbliższe potwierdzone koncerty zespołu SONBIRD:

 

09.09 – WARSZAWA – Henschke Festival

15.09 – GLIWICE – Stara Fabryka Drutu

17.09 – RADZIECHOWY – Zakończenie Lata

23.09 – WISŁA – Rajd Wisły

12.10 – KRAKÓW – Magazyn Kultury

19.10 – WARSZAWA – Klub Stodoła

21.10 – GLIWICE – Klub Spirala

10.11 – WROCŁAW – Centrum Kongresowe A2

11.11 – KRAKÓW – TBA

24.11 – ŁÓDŹ – Klub Wytwórnia