Soundedit ’16 – Spotlight, czyli Radio Łódź wspiera młodzież

Soundedit ’16 – Spotlight, czyli Radio Łódź wspiera młodzież

Radio Łódź i Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit wspólnie zrealizują serię mini koncertów. W studiu im. Henryka Debicha młode, obiecujące zespoły będą miały możliwość zaprezentowania swojej twórczości.

Wspólny projekt Radia Łódź oraz Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit – „Soundedit Spotlight” to seria mini koncertów prezentujących nowe, niezwykle interesujące projekty muzyczne. Festiwal oraz łódzka rozgłośnia pragnie je wesprzeć dając możliwość występu w znakomitym brzmieniowo studiu im. Henryka Debicha w Radiu Łódź. Koncerty będę transmitowane na antenie stacji oraz online. Wspólną promocję projektu zapewnią właśnie Festiwal Soundedit i Radio Łódź.

25 września, 2, 9 i 16 października (niedziele) w radiowym studiu zagrają: Makabreski, Little White Lies, Damian Ukeje, Futurelight, Young Stadium Club, Dominika Barabas, Daria Zawiałow oraz Jóga.

Harmonogram koncertów:

25.09 – Makabreski, Little White Lies

02.10 – Daria Zawiałow, Jóga

09.10 – Damian Ukeje, Futurelight

16.10 – Dominika Barabas, Young Stadium Club

Występy będą rozpoczynać się o godz. 20:15 i 21:15. Radio Łódź zaprasza słuchaczy do udziału w koncertach. Zaproszenia będzie można zdobyć słuchając stacji, na stronie www radiolodz.pl oraz na profilach społecznościowych poszczególnych wykonawców.

Akcja będzie mieć swój finał podczas tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit, który odbywa się w tym roku w dn. 27 – 30 października w Łodzi.

Festiwal Soundedit odbędzie się w Łodzi po raz ósmy. To coroczne święto producentów muzyki i jej fanów. Jak zwykle możemy liczyć na bogaty program warsztatów, spotkań, szkoleń i koncertów. W tym roku podczas Soundedit wystąpią: Peter Murphy, Raz Dwa Trzy z gośćmi (Brodka, Dawid Podsiadło, Orkiestra Icon, kwartet Henryka Miśkiewicza), Atari Teenage Riot, Pin Park, A_Gim, Heart & Soul, Kamp!, Alec Empire oraz Brodka. Wybitny producent Brian Eno przywiezie do Łodzi instalację artystyczną „The Ship” oraz spotka się z festiwalową publicznością.

Hasło Soundedit to: „I Am The Sound”. Jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Mamy nadzieję, że dzięki „Soundedit Spotlight” tak będą mówić o sobie młodzi artyści, którzy często dopiero zaczynają swoją przygodę w branży.

joga_soundeditpress_small4
Jóga

JÓGA

– Oni brzmią jak King Krule! – powiedzieli będący pod ogromnym wrażeniem muzycy islandzkiej kapeli Low Roar, kiedy dwóch nastolatków ze Śląska zagrało support przed ich krakowskim koncertem. W ich muzyce jest coś niepokojącego, ale zarazem pięknego i ujmującego. Kamila i Rafała łączy nie tylko przyjaźń od lat przedszkolnych, ale przede wszystkim niesłychana wrażliwość, słyszalna niemal w każdym wydobywającym się dźwięku.

Młodzi muzycy w niezwykły sposób łączą gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. Twórczość JÓGA (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk) niesie więc ze sobą tajemniczość, rozedrganie, ale też niezwykłą, jak na młody wiek artystów, dojrzałość. Wysokie stężenie emocji, chwytające za serce piosenki, melancholijna eteryczność. Gdy występowali na scenie „X Factor” Kuba Wojewódzki powiedział: „to zaszczyt was spotkać.” JÓGA tworzy od 2013 r. Ma na koncie kilkadziesiąt znakomicie przyjętych koncertów, również w charakterze supportów przed: Low Roar, Fismoll, Rebeka, The Dumplings, Pustki oraz Sleep Party People. Wśród największych inspiracji wymieniają jednym tchem takich artystów jak: Björk, London Grammar, Crystal Castles i Daughter.

W październiku 2014 r. własnym sumptem wydali EP’kę zatytułowaną „Skin”, która zawiera sześć utworów. Z kolei we wrześniu 2015 r. JÓGA jako jedyny zespół z Polski została zwycięzcą międzynarodowego konkursu Converse Rubber Tracks. Spośród 9 000 zgłoszeń z całego Świata wybrano 84 zespoły, które dostały możliwość odbycia sesji nagraniowej w jednym z dwunastu studiów na różnych kontynentach. Zespół wykorzystał tę możliwość rejestrując nowe utwory na swoją nową EP’kę w legendarnym Hansa Tonstudio w Berlinie, w którym powstawały albumy: U2, David Bowie, Iggy Pop, Depeche Mode. Za realizację dźwięku i wsparcie produkcyjne podczas sesji odpowiadał Aaron Bastinelli, na co dzień pracujący w nowojorskim studiu współpracownik: Bono, Marka Fostera, The Roots. Pod koniec 2015 r., najpierw do składu koncertowego, a następnie już na stałe do zespołu, dołączył Maciek Sawoch, który do tej pory pracował z JÓGA w zakresie producenckim. W 2016 r. roku JÓGA zagrała na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych: Open’er oraz OFF Festival, a także KFPP Opole 2016. Zespół wystąpi w studiu im. Henryka Debicha (siedziba Radia Łódź) w niedzielę, 2 października, godz.21:15. Projekt „Soundedit Spotlight” jest wspólnym przedsięwzięciem stacji oraz Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.

lwl_soundeditpress_small5 makabreski_soundeditpress_small5 ukeje_soundeditpress_small7 daria_soundeditpress_small1

Baner w newsie 851×315

Ostatnio dodane: