Ultimate magazine theme for WordPress.

Stara Kopalnia na Europejskie Dni Dziedzictwa1 min read

0

Stara Kopalnia jako jedyna instytucja z Wałbrzycha bierze udział w 25. Europejskich Dniach Dziedzictwa.

Z tej okazji przygotowano w niej szereg bezpłatnych zajęć:

8 września | godz. 12:00-13:00

„W poszukiwaniu kwiatu paproci” – zajęcia terenowo-warsztatowe dla dzieci w wieku 10-13 lat. Część terenowa odbywa się na jednej z wałbrzyskich hałd, gdzie dzieci poszukują skamielin, druga – w Centrum Ceramiki Unikatowej, gdzie uczestnicy tworzą własne skamieliny, czyli odbicia roślin w plastycznym materiale. Obowiązują zapisy.

8 września | godz. 17:00

Wernisaż wystawy minerałów i skamielin (we współpracy z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk o Ziemi, Oddział Sudecki). Prezentowane okazy – dziedzictwo ziemi – przedstawiają krajobraz w innym wymiarze: takim, jakim był on miliony lat temu. Dziś jest to także historia przemysłu, który wydobył skamieliny na powierzchnię, umożliwił nam ich odkrywanie.

10 września | godz. 11:00-13:00

15 września | godz. 13:30-14:30

Spacer śladami wałbrzyskiego przemysłu – =na trasie zwiedzający zobaczą architekturę związaną ze słynną wałbrzyską porcelaną, wlot do najstarszej na kontynencie europejskim sztolni spławnej używanej w górnictwie, a także relikty górnictwa zapisane w urbanistyce i architekturze, z kolei wałbrzyszanie odkryją na nowo przestrzenie swym codziennych wędrówek. Grupa startuje z terenu Starej Kopalni (rezerwacja miejsc).

15 września | godz. 10:00-11:30, 11:30-13:00

Warsztaty kartograficzno-krajobrazowe. Zajęcia dla dwóch grup (gimnazjalistów i licealistów), w trakcie których młodzi ludzie dowiedzą się, jak przemysł wydobywczy kształtował krajobraz w Dolnośląskim Zagłębiu Węglowym. Zajęcia połączone ze zwiedzanie Starej Kopalni (rezerwacja miejsc).