Wystartowała trasa koncertowa Terrific Sunday!
Foto:mat. prasowe

Wystartowała trasa koncertowa Terrific Sunday!

Terrific Sunday rozpoczęło swoją pierwszą trasę koncertową „Strangers On Tou 2016”, promującą debiutancki album „Strangers, Lovers”, który ukazał się jesienią 2015 r. Płytę wyprodukował Marcin Bors, który współpracował m.in. z takimi formacjami jak: Hey, Lao Che, Muchy, Pogodno.

Album zawiera 11 indie rockowych kompozycji, m.in. dobrze znane „Bombs Away” i „Streets Of Love”, które z pewnością przypadną do gustu fanom gitarowych brzmień. Słychać to zarówno w brzmieniu, jak i w angielskich tekstach Piotra Kołodyńskiego. „Strangers, Lovers” to album na światowym poziomie. Kompozycje zawarte na krążku można na równi zestawić z utworami najciekawszych brytyjskich formacji takich jak Foals, Klaxons, The Kooks czy Radiohead.

Bombs Away

Streets Of Love

Plan trasy:
25.02. Rzeszów, Underground Pub
26.02. Tarnów, Piwnice TCK
27.02. Kraków, Piękny Pies
02.03. Poznań, Blue Note
04.03. Wrocław, Alive
08.03. Toruń, Od Nowa
09.03. Zielona Góra, 4 Róże
11.03. Gniezno, Szuflada
12.03. Szczecin, Rocker
13.03. Piła, Rockopolis
31.03. Kielce, Woor
01.04. Lublin, Graffiti
02.04. Białystok, 6-Ścian Pub
03.04. Warszawa, Hybrydy
07.04. Gdańsk, Wydział Remontowy
08.04. Elbląg, Mjazzga
09.04. Łódź, Żarty Żartami
10.04. Kępno, Gramofon
14.04. Chorzów, Szuflada 15
15.04. Bielsko Biała, Rudeboy
21.04. Bydgoszcz, MCK

Szczegóły na www.facebook.com/terrificsunday

[su_quote cite=”Piotr Metz”]Chłopaki z gitarami – w przypadku debiutantów z Poznania wszystko się pięknie zgadza.[/su_quote]

Na swój sukces Terrific Sunday pracują bardzo ciężko. Ich wysiłek dostrzegł między innymi Brett Morgan, reżyser filmu dokumentalnego o Kurcie Cobainie „Montage of Heck” i laureat zeszłorocznej nagrody Złotego Hejnału, który część otrzymanej gratyfikacji finansowej przekazał młodemu zespołowi. Morgan ocenił, że Terrific Sunday grają muzykę, która w znaczącym stopniu oddaje ducha twórczości lidera Nirvany.

Streets Of Love (Informal Sounds)

Jeszcze przed premierą płyty kapela, jako jedyni debiutanci, znalazła się też w zacnym gronie (obok m.in. Meli Koteluk, Tymona Tymańskiego i Natalii Przybysz) prestiżowego projektu Informal Sounds nakręcanego przez markę Levi’s. Terrific Sunday na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Orange Warsaw Festival, Opener Festival, Spring Break Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees czy Seven Festival. Poznaniacy mieli również przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Artur Rojek, Hey czy Muchy.

Płyta do odsłuchu i zakupu tutaj.

Posłuchaj:

Social Media:

Facebook | Twitter | Instagram | Oficjalna strona | YouTube

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: