Strzelają Fajerwerki – gorący debiut Chrzanowskiego zespołu BAO

Strzelają Fajerwerki – gorący debiut Chrzanowskiego zespołu BAO

24 czerwca słychać huk, na niebie błysk kolorów, a gdzieś w tym całym zamieszaniu latający krążek. Tak właśnie zespół BAO wita wakacje!

Chrzanowskie BAO, to grupa rockowo/popowo/funkowa wielokrotnie wyróżniana w ogólnopolskich przeglądach zespołów. Laureaci takich festiwali jak PifPaf w Gdyni, Zimowa Giełda Piosenki w Opolu czy Faza&Spazm Katowice. Znani z występów obok takich gwiazd jak Kasia Kowalska, Piersi czy Kult. 24 czerwca, ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Fajerwerki”. Jak sami opisują, „Fajerwerki są kolorowe, głośne i zadziwiające, dlatego tak nazwaliśmy naszą debiutancką płytę. Poczuj jak przechodzi Cię dreszcz i baw się razem z nami”. Cała płyta epatuje wręcz wakacyjnym i tanecznym nastrojem. Obfituje ona w energiczną i żywą muzykę, przez którą nie jeden już się zapomniał i zaśpiewał swój ulubiony refren “Oddałbym wszystko jej lecz ona mnie nie lubi”, “Everything is gonna be alright” czy „Wyskocz na Piwko”. Na płycie znajduje się 13 utworów jednak tylko 12 z nich, można posłuchać i pobrać w internecie. Krążek „Fajerwerki” promują w sieci dwa teledyski: „Wulkan” i „Kiedy”, a jeszcze w te wakacje pojawi się kolejny klip.

 

Od wybicia godziny premiery, płyta dostępna jest:

– w wersji fizycznej możliwa do nabycia za pośrednictwem sklepu internetowego na stronie: http://bao.art.pl/sklep lub bezpośrednio na koncertach
– na kanale youtube: https://www.youtube.com/user/baoofficial
– na stronie internetowej: http://bao.art.pl/muzyka
– na Spotify, iTunes, Apple Music, Google Play, Amazon, Rhapsody, Tidal oraz Deezer

Nasza muzyka to jeszcze nie wszystko!

W ramach części koncertów mają odbywać się również wystawy Mateusza Feliksika autora okładki i grafiki płyty oraz ilustracji do utworów BAO. Motywy graficzne są widzialnym uzupełnieniem twórczości muzyków, dlatego nie można przegapić okazji zobaczenia oryginalnych i barwnych szkiców oraz prac tego artysty.

Cytat o zespole:

„W ogólnym marazmie i tym co dominuje w naszej muzyce, BAO reprezentują wreszcie coś prostego i bezpretensjonalnego. Najbardziej ujęło mnie to, jak z równą swobodą i w zasadzie bez żadnej różnicy śpiewają i po Polsku, i po Angielsku – a to jest dziś strasznie rzadkie.” – Piotr Metz, Radio Kraków

Tracklista:

1. Piwko
2. 49 smutków
3. Sąsiadka
4. Teenagers
5. Cosmic Love
6. Miasto
7. Wulkan
8. Ona mnie nie lubi
9. Loneliness
10. Bal
11. Gertruda
12. Kiedy
13. Przygoda

 

Krążek promują już w sieci dwa teledyski do singli „Wulkan” i „Kiedy„.

 Wulkan:

Kiedy:

Baner w newsie 851×315

Ostatnio dodane: