Święto Chleba i Piernika w Jaworze 28-30 sierpnia 2015!

Święto Chleba i Piernika w Jaworze 28-30 sierpnia 2015!

Chcesz wziąć udział we wspaniałej, smacznej zabawie? Poczuć klimat wielkiego święta? Przeżyć niezwykłą podróż do świata wykwintnych smaków i zapachów… z chlebem i piernikiem w roli głównej?

Już w ostatni weekend sierpnia (28-30.08) w Jaworze odbędzie się kolejna edycja Święta Chleba i Piernika. To szczególne wydarzenie, które za każdym razem sprawia, że miasto zamienia się w „Polską Stolicę Chleba”, wypełnioną bogactwem smaków, gatunków i metod wypiekania chleba, ciast i pierników.

Przez trzy dni na uczestników imprezy czekać będzie wiele niespodzianek i atrakcji dla osób w każdym wieku. Na Rynku pojawią się liczne stoiska z wypiekami z rzemieślniczych piekarni i cukierni. Wśród nich będzie dominowało stoisko animacji piekarniczych, gdzie nie zabraknie prawdziwych mistrzów polskiego piekarnictwa i cukiernictwa, którzy zaprezentują kunszt tworzenia dekoracji na chleb oraz torty, ale i zaproszą zwiedzających do wspólnego ich tworzenia.

Zaprzyjaźnieni z miastem rękodzielnicy i rzemieślnicy prezentować będą swoje wyroby, nie zabraknie żywności ekologicznej i produktów lokalnych, tj. miody, rzeźby, naczynia gliniane.

Zapach cynamonu i przypraw zaprowadzi Państwa wprost do Piernikowa, czyli miejsca pełnego własnoręcznie tworzonych i ozdabianych pierników o finezyjnych kształtach i wybornym smaku. Palce lizać!

Święto Chleba i Piernika, jak przystało na kontynuatora Międzynarodowych Targów Chleba, po raz kolejny będzie sceną dla ważnych branżowych konkursów. Piekarze i cukiernicy po raz kolejny staną w szranki w konkursie na „Rzeźbę Piekarsko – Cukierniczą”, w którym jurorami będą zwiedzający. Przekonamy się także kto dołączy do grona najlepszych piekarzy w Polsce i zdobędzie tytuł „Piekarza Roku”.

Niezwykle widowiskową, zarazem smaczną, niespodzianką tegorocznej edycji będzie bicie rekordu na „Najdłuższy piernik w Polsce”. Tego wyzwania podejmą się cukiernicy z jaworskiej firmy Martex Stanisława Furtaka, wspólnie z zaprzyjaźnionymi najlepszymi fachowcami z baraży cukierniczej.

Mistrzyni sztuki kulinarnej, znana z programów Masterchef i Pyszne 25, Anna Starmach zaprosi nas do krainy wykwintnych smaków i zapachów, które można i należy połączyć z chlebem, które wspólnie z uczestnikami przygotuje na wielkiej patelni. Na deser – jak przystało na święto piernika – będzie piernik w nowej odsłonie.

Przez cały czas imprezy w tle rozbrzmiewać będzie różnorodna muzyka,
od folkloru, przez country, pop i rock. Wieczorem świetną zabawę zapewnią dwa mocne głosy, gwiazdy polskiej sceny muzycznej –  Mrozu i Ewelina Lisowska.

Zachęcamy więc, by z całymi rodzinami właśnie w Jaworze zakończyć tegoroczne wakacje!

 

Więcej na www.schip.jawor.pl, www.jawor.pl

plakat_schip

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: