Święto Krzywej Wieży 2016 startuje już jutro!
Foto:zabkowiceslaskie.pl

Święto Krzywej Wieży 2016 startuje już jutro!

Święto Krzywej Wieży 8-9 lipca 2016 Ząbkowice Śląskie

Już jutro ozpocznie się Święto Krzywej Wieży – dwudniowa zabawa w cieniu największej w Polsce Krzywej Wieży! Świętowanie rozpocznie się już w piątek na ząbkowickim rynku i na ul. Św. Wojciecha. Mini Naukowiec, pokaz Freestyle Football, warsztaty plastyczne oraz gry i konkursy zręcznościowo-sportowe. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wspinania się pod Krzywą Wieżą na ściankę wspinaczkową pod okiem profesjonalnych instruktorów oraz wzięcie udziału w interaktywnych warsztatach z LEGO robotyki – Planeta robotów!

Od 18:30 zabawa przenosi się na planty zamkowe, gdzie zagrają BOB ONE i BAS TAJPAN, Wanda i Banda oraz gwiazdą wieczoru, legenda polskiej sceny muzycznej, zespół KOMBII! Po koncertach nie rozchodzimy się do domów, lecz wspólnie bawimy się na dyskotece pod gwiazdami!

Sobota rozpocznie się w Parku Miejskim, gdzie o godz. 10:00 swój początek będzie mieć Bajkolandia, czyli wędrówka po mieście, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. O tej samej godzinie na rynku startuje happening plastyczny „Kolory Naszego Miasta” oraz Uliczka Zdrowia – bezpłatne badania i porady kilkunastu specjalistów. Na ul. Św. Wojciecha najmłodszych zapraszamy na Mini Naukowca, oraz wędrówkę śladami Narrenturmu po Ząkowicach Śląskich.

Bardzo ciekawa debata dotycząca Krzywych wież z Torunia, Złotoryji, Domazlic oraz Ząbkowic Śląskich – Partnerstwo Krzywych Wież – odbędzie się w Ratuszu. Zapraszamy do jej wysłuchania, poszerzenie swojej wiedzy o tych niezwykłych budowlach. Pod Krzywą Wieżą tak jak w piątek będzie można spinać się na ściankę wspinaczkową oraz brać udział w interaktywnych warsztatach z LEGO robotyki. Jednak o godzinie 15:00 w tej części naszego miasta zakróluje taniec – wspólnie zatańczymy belgijkę!

Sobotnie koncerty na plantach zamkowych o 18:30 rozpocznie występ zespołu Black Perfume, JAMAL wystąpi o 20:00, a o 21:30 gwiazda polskiej sceny muzycznej – Varius Manx z Kasią Stankiewicz! Duża dawka porządnej muzyki, po której znów będziemy się bawić na dyskotece, którą poprowadzą… KALWI&REMI – DISCO ROBOT SHOW! Zapraszamy!

Zapowiedź:

Szczegóły na poniższym plakacie oraz w wydarzeniu na facebooku.

plakat-dni-i-noce-krzywej-wiezy small

 

Źródło: zabkowiceslaskie.pl

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: