Miło nam poinformować, że już jutro, 2 października, rozpoczyna się nowy cykl poświęcony muzyce jazzowej w warszawskim Klubie Syreni Śpiew – Syreni Jazz.

Partnerem wydarzenia jest marka Technics.

Zapraszamy na jedyny taki koncert w Syrenim Śpiewie.
Podczas solowego koncertu mistrz instrumentalistyki i muzyki improwizowanej Slawek Jaskulke zaprezentuje materiał ze swoich dwóch ostatnich solowych płyt: SEA oraz Moments.

Ale to nie wszystko!
Sławek przyjedzie do Syreniego Śpiewu ze swoim pianinem, prosto ze studia nagrań Monochrom Studio, gdzie właśnie kończy nagrywać materiał na najnowszą płytę pt. Senne.
Premiera płyty już w listopadzie, ale to właśnie w niedzielę, w Syrenim Śpiewie, usłyszymy przedpremierowo pierwsze utwory z najnowszej płyty!

Będzie to muzyka przepełniona głębią, barwą i wyrazem. Bardzo nastrojowa, momentami wręcz transowa, dziejąca się nie tylko w dźwiękach, ale przede wszystkim pomiędzy nimi.

Bilety dostępne online: http://jaskulkesolo.evenea.pl/

Sławek Jaskułke w sieci:
https://www.facebook.com/SlawekJaskulke/
Www.jaskulke.com

Sławek Jaskułke: „Próbowałem stworzyć muzykę ilustracyjną, muzykę chwili, taki plastyczny obraz morza. Z natury nie jestem romantykiem, ale lubię piękno, subtelność i melodyjność w muzyce. Tutaj starałem się, aby ta melodyjność pozostała surowa. W sensie estetycznym chodziło bardziej o uchwycenie nastroju, płynności i odcieni morza niż o dosłowną ilustrację muzyczną”.

PRASA:
„Wyjątkowy nastrój, płynność i dbałość o każdy dźwiękowy detal sprawiają iż nie można się od tej płyty oderwać(…) Muzyka z jednej strony minimalistyczna i oszczędna w środkach, z drugiej: zaskakująca potęgą oddziaływania i przekazu”. – longplay.blox.pl

„Jego pianistyka jest niezwykle przejrzysta i sugestywna. Od razu wciąga słuchacza w szczególny świat wyobraźni” – Życie Warszawy

Źródło: wydarzenie na Facebooku

Posłuchaj przed koncertem
Sea IV https://www.youtube.com/watch?v=-xHM8dvzv_c

Sea I https://www.youtube.com/watch?v=CDH3KNGd-8Y

PODZIEL SIĘ
Niepoprawna romantyczka, trochę sentymentalna, z duszą wrażliwą na muzykę. To właśnie ona stanowi nieodzowny element jej życia. Uwielbia się w nią zagłębiać, by odkrywać pokłady zupełnie nowych i niebanalnych brzmień. Poza tym typowa marzycielka, nieustannie poszukująca siebie. Do życia podchodzi jednak z rozwagą oraz nutką dystansu. Choć realistycznie, to mimo wszystko pozytywnie i kreatywnie patrzy na świat. Przede wszystkim bywa uparta. Jeśli już coś postanowi, to konsekwentnie dąży do celu. Oprócz zamiłowania do muzyki jej pasją są również książki. Najchętniej wczytuje się w literaturę piękną, książki pisane przez życie, czyli w prawdziwe, poruszające historie zwykłych ludzi, a także w te z domieszką grozy i nutką zagadkowości - thrillery psychologiczne. Wieczorową porą niekiedy lubi sobie pobiegać, rozładowując przy tym napięcie emocjonalne skumulowane w ciągu całego dnia.