Syreni Jazz / Sławek Jaskułke Solo w Syrenim Śpiewie / 2 października!

Syreni Jazz / Sławek Jaskułke Solo w Syrenim Śpiewie / 2 października!

Miło nam poinformować, że już jutro, 2 października, rozpoczyna się nowy cykl poświęcony muzyce jazzowej w warszawskim Klubie Syreni Śpiew – Syreni Jazz.

Partnerem wydarzenia jest marka Technics.

Zapraszamy na jedyny taki koncert w Syrenim Śpiewie.
Podczas solowego koncertu mistrz instrumentalistyki i muzyki improwizowanej Slawek Jaskulke zaprezentuje materiał ze swoich dwóch ostatnich solowych płyt: SEA oraz Moments.

Ale to nie wszystko!
Sławek przyjedzie do Syreniego Śpiewu ze swoim pianinem, prosto ze studia nagrań Monochrom Studio, gdzie właśnie kończy nagrywać materiał na najnowszą płytę pt. Senne.
Premiera płyty już w listopadzie, ale to właśnie w niedzielę, w Syrenim Śpiewie, usłyszymy przedpremierowo pierwsze utwory z najnowszej płyty!

Będzie to muzyka przepełniona głębią, barwą i wyrazem. Bardzo nastrojowa, momentami wręcz transowa, dziejąca się nie tylko w dźwiękach, ale przede wszystkim pomiędzy nimi.

Bilety dostępne online: http://jaskulkesolo.evenea.pl/

Sławek Jaskułke w sieci:
https://www.facebook.com/SlawekJaskulke/
Www.jaskulke.com

Sławek Jaskułke: „Próbowałem stworzyć muzykę ilustracyjną, muzykę chwili, taki plastyczny obraz morza. Z natury nie jestem romantykiem, ale lubię piękno, subtelność i melodyjność w muzyce. Tutaj starałem się, aby ta melodyjność pozostała surowa. W sensie estetycznym chodziło bardziej o uchwycenie nastroju, płynności i odcieni morza niż o dosłowną ilustrację muzyczną”.

PRASA:
„Wyjątkowy nastrój, płynność i dbałość o każdy dźwiękowy detal sprawiają iż nie można się od tej płyty oderwać(…) Muzyka z jednej strony minimalistyczna i oszczędna w środkach, z drugiej: zaskakująca potęgą oddziaływania i przekazu”. – longplay.blox.pl

„Jego pianistyka jest niezwykle przejrzysta i sugestywna. Od razu wciąga słuchacza w szczególny świat wyobraźni” – Życie Warszawy

Źródło: wydarzenie na Facebooku

Posłuchaj przed koncertem
Sea IV https://www.youtube.com/watch?v=-xHM8dvzv_c

Sea I https://www.youtube.com/watch?v=CDH3KNGd-8Y

Baner w newsie 851×315

Źródło wiadomości: https://www.facebook.com/events/182255708876285/

O Autorze

Ostatnio dodane: