„SZANIAWSKI” ma dotację na młodzieżowe dni dramaturgii!

„SZANIAWSKI” ma dotację na młodzieżowe dni dramaturgii!

Z OGNIEM W GŁOWIE 1 smallTeatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu z radością informuje, że międzynarodowy projekt „Z OGNIEM W GŁOWIE 2 – SPOTKANIA Z NIEMIECKĄ DRAMATURGIĄ DLA MŁODZIEŻY” uzyskał dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w wysokości 80 000, 00 zł!!! Jest to 100% wnioskowanej kwoty. Projekt zostanie zrealizowany w październiku ramach 17. edycji Dni Dramaturgii.

Z OGNIEM W GŁOWIE to polsko-niemieckie spotkania poświęcone dramaturgii i teatrowi dla młodzieży, na które składają się czytania nowych tekstów, warsztaty ze specjalistami, wykłady i projekcje uznanych niemieckich spektakli dla młodzieży. Podczas projektu polscy goście spotykają się ze specjalistami z Niemiec, wymienią się doświadczeniami, wiedzą i dobrymi praktykami. Wałbrzyska młodzież obejrzy czytania nowych tekstów niemieckich, dotąd nietłumaczonych.

Z OGNIEM W GŁOWIE 2 smallW drugiej edycji projektu (pierwsza odbyła się w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym w 2014 r.) przyjrzymy się nowemu dramatopisarstwu dla młodzieży, ale także nowym – nie tylko „słownym” formom teatru dla nastolatków, jak teatr tańca czy teatr nowych mediów. Zastanowimy się także, jak tworzyć „nieszkolny” teatr w szkole, zbadamy, czym jest teatr partycypacyjny i jak rozwija się pedagogika teatru w Niemczech i w Polsce. Pokażemy wybrane spektakle dla młodzieży – na scenie i na ekranie. Zaprosimy młodzież, nauczycieli, instruktorów grup młodzieżowych na warsztaty z pedagogami ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, który podczas tegorocznej edycji będzie polskim partnerem wydarzenia.

Spotkania odbywać się będą od 18 do 22 października 2016, a każdy dzień poświęcimy innemu tematowi. A wszystko o młodzieży, dla młodzieży i z młodzieżą!

Kuratorkami projektu są Iwona Nowacka i Dorota Kowalkowska.

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: