Szczęśliwa 13 – czyli jesienna trasa koncertowa PINK FREUD PLAYS AUTECHRE!
Foto:mat. prasowe

Szczęśliwa 13 – czyli jesienna trasa koncertowa PINK FREUD PLAYS AUTECHRE!

Muzyka z albumu Pink Freud Plays Autechre zabrzmi tej jesieni w trzynastu polskich miastach! Koncerty odbędą się w:  Warszawie, Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Włocławku, Gdańsku, Olsztynie, Kołobrzegu, Gnieźnie, Białymstoku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Zespół z okazji trasy przygotował reedycję wydania winylowego, którego pierwszy nakład został wyprzedany.

image0011

Koncertowy album, który został zarejestrowany 18 stycznia 2015 r. w katowickim Jazz Clubie Hipnoza, jest owocem wieloletnich prac  Pink Freud nad nowymi  interpretacjami utworów legend muzyki elektronicznej grupy Autechre. Tym razem ich dokonania zostały przetłumaczone na gitarę basową, trąbkę, saksofon barytonowy i perkusję. Pierwsze wydanie płyty zachwyciło publiczność do tego stopnia, że cały jej nakład rozszedł się błyskawicznie. Muzycy odpowiadają na entuzjastyczne przyjęcie przez swoich fanów reedycją winyla i jesienną trasą promującą ten album. Jak mówi  Wojciech Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Piękno futurystycznych brzmień manchesterskiego duetu, oraz ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka. Zespół podsumowuje: „Po tylu latach pracy nad tą muzyką mamy poczucie że, to część nas samych. Ludzki element, nasze połączenie, sposób grania, improwizacja a czasem także przypadek stanowią o sile i autentyczności tego projektu. Dlatego taki pomysł. Nie studio tylko klub. Z ludźmi i dla nich. Od początku do końca”.

Podobnie jak fani, krytyka rozpłynęła się w zachwytach nad muzyką z albumu. Agnieszka Szydłowska z Radiowej Trójki podsumowała pracę Pink Freud jednym zdaniem: „Koniecznie trzeba zobaczyć wykonanie tej płyty na żywo,  bo wtedy dopiero stoimy twarzą w twarz z ludźmi przekraczającymi swoje możliwości”.
Zespół Pink Freud współtworzą wraz z jego liderem Wojtkiem Mazolewskim: Adam Milwiw-Baron – trąbka, Rafał Klimczuk – perkusja, Karol Gola – saksofon.
Trasie patronują Co Jest Grane, JazzSoul.pl, Brand New Anthem, Wyspa.fm, Jazz Forum, Top Guitar, Cgm.pl. Wydawcą albumu w wersji winylowej jest More Music Agency a wersji na CD, Mystic.

image002

image005PLAN TRASY:
bilety: facebook.com/pinkfreudmusic/events
12.10 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – Syreni Śpiew – Warszawa
13.10 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – Blue Note – Poznań
14.10 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – Stara Przepompownia – Ostrów Wielkopolski
15.10 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – JAZZKINO – Zielona Góra
16.10 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – Rejs na Przystani – Włocławek
23.10 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – B90 – Gdańsk
23.11 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – Nowy Andergrant – Olsztyn
24.11 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – RCK im. Zbigniewa Herberta, Kołobrzeg
25.11 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – Klub Muzyczny MŁYN – Gniezno
26.11 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – Zmiana Klimatu – Białystok
27.11 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – AGH, Pawilon U2 – Kraków
15.12 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – Mega Club – Katowice
16.12 – PINK FREUD PLAYS AUTECHRE – WROsound Festival, Impart – Wrocław

image003

KLIP PROMUJĄCY TRASĘ: facebook.com/pinkfreudmusic/videos/1311127142255620/


“Tak naprawdę to każda z kompozycji umieszczona na Plays Autechre zyskuje nowe życie, bo faktem jest, że Pink Freud tą właśnie płytą udowadniają, nie pierwszy raz zresztą, wielką klasę jako muzycy.”

Jakub Pożarowszczyk, Głosk Kultury

“Płyta Pink Freud plays Autechre to eksperyment z formą – przekraczanie granic tego, co żywe i tego, co komputerowe. Ta płyta to dowód na to, że muzykę różnych gatunków łączy bardzo wiele. Muzycy Pink Freud to klasa najwyższa i z przeogromną przyjemnością słucha się długich oklasków zwieńczających to dzieło. Czapki z głów.”
Michał Kaźmierczak, allaboutmusic.pl

image004

Pink Freud Plays Autechre – BIKE [live]:

Pink Freud Plays Autechre – CICHLI [live]:

Pink Freud Plays Autechre – GOZ QUARTET [live]:

fotografie w wysokiej rozdzielczości: www.dropbox.com/home/Pink%20Freud%20Plays%20Autechre%20PRESSPACK

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: