Ultimate magazine theme for WordPress.

Targowisko Sztuki na Zamku Królewskim w Warszawie. Prace z ASP1 min read

0

Już w najbliższą niedzielę, 19 listopada, na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Targowiska Sztuki, czyli prezentacja prac młodych artystów związanych z warszawską Akademią Sztuk Pięknych.

Impreza stwarza okazję do odkrywania młodej sztuki, ale przede wszystkim do nabywania prac bezpośrednio od ich autorów.

Są to zarówno artyści debiutujący, jak też już utytułowani i dostrzeżeni. Tacy, którzy jeszcze kształcą się w ASP, oraz ci którzy opuścili mury uczelni, ale uczestniczą w przedsięwzięciu od jego początków, czyli 2007 roku. Klimatyczne wnętrza Arkad Kubickiego, o powierzchni 2000 metrów kwadratowych pozwalają im na szeroką ekspozycję swoich dokonań z zakresu malarstwa, grafiki tradycyjnej (jak np. linoryt, litografia, akwaforta, sitodruk, akwatinta), rysunku, fotografii, plakatu czy małej formy rzeźby.

Targowisko Sztuki to bogaty w różnorodność przegląd artystów, technik i form przyciągający kolekcjonerów, pasjonatów, poszukiwaczy talentów. Impreza cieszy się też zainteresowaniem wśród projektantów, architektów i zwykłych warszawiaków dając im szeroki wybór motywów i inspiracji do wnętrz. Można tu znaleźć najnowsze, artystyczne trendy jak też indywidualne, nieoczywiste poszukiwania pełne świeżości i młodego ducha. Przedsięwzięcie sprzyja integrowaniu twórców, wymianie doświadczeń, kontaktom z odbiorcami.


W październikowej edycji Targowiska inaugurującej nowy sezon imprezy uczestniczyły tłumy, co potwierdza niesłabnącą popularność inicjatywy i jej trwałe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy.

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę prezentacji już 19 listopada od 11.00 do 16.00.

A później również 10 grudnia.