TEATR DRAMATYCZNY IM. J. SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU

15 – 16 października 2016

PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY


Tekst: Siemion Złotnikow
Wolne Sceny Inicjatyw Aktorskich

Mężczyzna po przejściach, kobieta z przeszłością spotykają się na zaaranżowanej randce
w ciemno. Pierwsze spotkanie dalekie jest od ideału…
Czy potrzeba ciepła i zrozumienia przezwycięży różnice charakterów?
Pełna ironii i humoru sztuka Siemiona Złotnikowa pozwala spojrzeć na siebie z dystansem,
a na aktorską inicjatywę Ireny Wójcik i Piotra Tokarza z uznaniem!

W muzycznym tle spektaklu przeboje sprzed lat.
15 października 2016  / godz. 19.00 / Scena Kameralna
16 października 2016  / godz. 18.00 / Scena Kameralna

 

SiostRANKI

w-goryTo drugie  spotkanie w ramach nowego cyklu edukacyjnego SiostRANKI. Wałbrzyscy aktorzy czytają nową polską literaturę dla dzieci i młodzieży, ściśle wyselekcjonowaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Najlepsi polscy ilustratorzy poprowadzą warsztaty rysunkowe, których adresatami będą najmłodsi.

Tym razem zapraszamy na CZYTANIE książki „W GÓRY!” Piotra Karskiego. Autor i ilustrator poprowadzi zajęcia dla dzieci z pierwszych i drugich klas szkół podstawowych.

Dowiecie się wszystkiego o górach, skąd się one biorą, jak rosną i jak się zmieniają. Odwiedzicie górskie szczyty, lodowce i jaskinie. Wytropicie wilki, niedźwiedzie i śnieżne pantery – a może nawet yeti! Poznacie tajemnice górskich lasów i roślin. Zapoznacie się z góralami z całego świata, zobaczycie ich stroje i domy. Nauczycie się czytać mapę, planować trasę wędrówki i orientować się w górskim terenie. Spróbujecie górskich sportów i dowiecie się, jak zdobyć Mount Everest.

Czytana książka przygotowana została we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Piotr Karski – Projektant. Absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ilustruje i pisze książki dla dzieci. Wielokrotnie nagradzany na polskich i międzynarodowych konkursach graficznych. Jest autorem wydanej przez Dwie Siostry książki W góry!. Razem z Joanną Rzezak zilustrował wydaną przez Dwie Siostry książkę Pionierzy.

Już w sobotę, 15 października, o 11:00 w naszym Foyer! Wstęp wolny

Liczba miejsc ograniczona obowiązują zapisy: Biuro Współpracy z Publicznością: 74 64 883 01-03

PODZIEL SIĘ
Niepoprawna romantyczka, trochę sentymentalna, z duszą wrażliwą na muzykę. To właśnie ona stanowi nieodzowny element jej życia. Uwielbia się w nią zagłębiać, by odkrywać pokłady zupełnie nowych i niebanalnych brzmień. Poza tym typowa marzycielka, nieustannie poszukująca siebie. Do życia podchodzi jednak z rozwagą oraz nutką dystansu. Choć realistycznie, to mimo wszystko pozytywnie i kreatywnie patrzy na świat. Przede wszystkim bywa uparta. Jeśli już coś postanowi, to konsekwentnie dąży do celu. Oprócz zamiłowania do muzyki jej pasją są również książki. Najchętniej wczytuje się w literaturę piękną, książki pisane przez życie, czyli w prawdziwe, poruszające historie zwykłych ludzi, a także w te z domieszką grozy i nutką zagadkowości - thrillery psychologiczne. Wieczorową porą niekiedy lubi sobie pobiegać, rozładowując przy tym napięcie emocjonalne skumulowane w ciągu całego dnia.