Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu – zaproszenie na weekend

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu – zaproszenie na weekend

Spektakl „BALLADYNA. Kwiaty ciebie nie obronią” wg Juliusza Słowackiego, w reżyserii Wojciecha Farugi – to współczesna gra z klasycznym dramatem Juliusza Słowackiego i wizerunkiem tytułowej bohaterki.  Oto historia dziewczyny, która pewnego dnia, za sprawą odwiedzin „wielkiego pana” ze ślubnym pierścionkiem,  opuszcza zamieszkiwany z matką i siostrą dom nad brzegiem jeziora i wyrusza w inny – władany przez mężczyzn, świat. Ślub – rytuał przejścia, który przynieść ma nowy porządek, wyzwala demony przeszłości, pochowane na dnie Gopła. Spokojna chata wdowy i jej córek, odizolowana od reszty świata, skrywa dawną rodzinną tajemnicę, od której nie ma ucieczki. Jedynym sposobem na ocalenie zdaje się być śmierć.

 

W spektaklu wykorzystano  także  fragmenty innych dramatów J. Słowackiego:
„Beatrix Cenci”, „Mindowe”, „Książę Niezłomny”, „Maria Stuart”.

Spektakl „BALLADYNA. Kwiaty ciebie nie obronią”  został dofinansowany i bierze udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „KLASYKA ŻYWA”, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

FINAŁ KONKURSU „KLASYKA ŻYWA” odbędzie się  28 listopada 2015, o godzinie 19.00.
W tym dniu zapraszamy widzów nie tylko na BALLADYNĘ, ale także na poprzedzającą spektakl transmisję na żywo TVP KULTURA  z ogłoszenia WYNIKÓW KONKURSU.
Warto przyjść do Teatru, na żywo dzielić z nami emocje! Trzymać kciuki za BALLADYNĘ!

W Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA wzięły udział 83 spektakle z 31 miast. 28 listopada 2015, kiedy ogłoszone zostaną wyniki Konkursu, będzie dniem niezwykle ważnym w kalendarzu obchodów jubileuszu 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO
W POLSCE. Wieczór, w którym na kilkudziesięciu polskich scenach zagrane zostaną spektakle czerpiące z polskiej literatury dawnej, stanie się żywym dowodem na to, że dzieła te wciąż posiadają sceniczny potencjał i mogą być z powodzeniem twórczo reinterpetowane.
28 listopada ma szansę stać się świętem polskiej klasyki w teatrze: jeden dzień, ogólnopolski zasięg, tysiące widzów na widowniach, wspólne świętowanie, repertuar podkreślający znaczenie polskiego dramatu w szczególnym dla naszego teatru roku – nie było w jego historii wydarzenia, w którym rodzime utwory dramatyczne tak wyraźnie przypomniałyby o sobie. Ogłoszenie wyników Konkursu KLASYKA ŻYWA to tylko pretekst, by spotkać się w teatrze, który jest dobrem publicznym.
www.klasykazywa.pl, www.mkidn.gov.pl, www.instytut-teatralny.pl, www.250teatr.pl

Spektakl gramy także:  29 listopada 2015 / godz. 17.00 / Duża Scena


Rezerwacja miejsc: 746488301-3; http://teatr.walbrzych.pl/bilety/

 

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu

 

zaprasza na spektakl

 

BALLADYNA. Kwiaty ciebie nie obronią

oraz
FINAŁ KONKURSU KLASYKA ŻYWA!

28 listopada 2015 / godz. 19.00 / Duża Scena

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: