Schubert Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy
Foto:Krzysztof Trefon

Schubert Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy

Dzisiaj w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa poświęcona premierze spektaklu „Schubert – Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy” w reżyserii Magdy Szept.

Premiera spektaklu, a raczej performansu odbędzie się 27 lutego w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Galerii B5.

Spektakl został przygotowany przez Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, a współproducentem widowiska jest Stara Kopalnia.

Głównym bohaterem spektaklu „Schubert Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy” jest muzyka i przetworzone wątki z biografii romantycznego kompozytora Franza Schuberta. Ze sceny zabrzmi najsłynniejszy utwór „Śmierć i Dziewczyna” wraz z nowoczesnym komentarzem skomponowanym przez Wojciecha Blecharza.

Spektakl / Performance tworzą aktorzy wałbrzyskiego teatru oraz grupa seniorów- studentów Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także kwartet smyczkowy filharmoników dolnośląskich.

„W spektaklu choreografia pełni bardzo istotna role, to doświadczenie słuchania muzyki-badamy jak wpływa to na naszą emocjonalność, nasze ciała i doświadczenie grupowe” – mówił na konferencji Paweł Sakowicz, choreograf.

Premiera już 27 lutego 2016 r. w Starej Kopalni.

Bilety do nabycia w kawiarni „Sztygarówka” oraz w kasie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Zdjęcia z próby prasowej:

szubert-7807 teatr-dramatyczny-7800 teatr-dramatyczny-7802 teatr-dramatyczny-7809 teatr-dramatyczny-7810 teatr-dramatyczny-7852 teatr-dramatyczny-7873 teatr-dramatyczny-7887 teatr-dramatyczny-7891

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: