Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu- Najlepszy!
Foto:Natalia Kabanow

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu- Najlepszy!

W prestiżowym rankingu NAJLEPSZY, NAJLEPSZA, NAJLEPSI w sezonie 2015/2016miesięcznika TEATR, Wałbrzyski Teatr Dramatyczny wymieniony został, aż 9-krotnie. 

WAŁBRZYSKI TEATR DRAMATYCZNY WŚRÓD NAJLEPSZYCH!

Co roku miesięcznik TEATR pyta wpływowych krytyków o najważniejsze wydarzenia na mapie teatralnej Polski w poprzednim sezonie.
Szesnastu recenzentów, dziennikarzy, ludzi teatru głosuje w dwudziestu kategoriach – wybierając, ich zdaniem, najciekawsze spektakle, role, scenografie, wydarzenia teatralne itp.
Jesteśmy szczęśliwi, mogąc poinformować, że w tym prestiżowym rankingu NAJLEPSZY, NAJLEPSZA, NAJLEPSI w sezonie 2015/2016  spektakle Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, jak co roku, również i w tym sezonie, zostały zauważone.
Tym razem „Szaniawski” został wymieniony aż dziewięciokrotnie!

W kategorii najlepszy teatr Joanna Puzyna-Chojka wymienia m.in. Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

W kategorii najlepsza polska sztuka Łukasz Drewniak i Jacek Sieradzki wymieniają spektakl „Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)” Jana Czaplińskiego.

W kategorii najlepsza rola kobieca Jacek Sieradzki pisze o Sarze Celler-Jezierskiej w „Zapolskiej Superstar…”.

Witold Mrozek uznał choreografię Pawła Sakowicza w spektaklu „Schubert. Romantyczna kompozycja …” za najlepszą w zeszłym roku.

Za najlepszą muzykę Michał Centkowski uznał kompozycje i aranżacje Kamila Tuszyńskiego w „Cynkowych chłopcach”.

W kategorii debiut Joanna Puzyna-Chojka wspomina Magdę Szpecht, Jacek Sieradzki wymienia Jakuba Skrzywanka za reżyserię „Cynkowych chłopców”, zaś Kalina Zalewska Jacka Kozłowskiego za „Wielkich Innych II: Depresje. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka”.

Dostrzeżony został również stale współpracujący z nami Mirek Kaczmarek, autor scenografii do „Tutaj jest wszystko”, „Dra Strangelove” i „Piosenek na koniec świata”.

To wielki zaszczyt dla całego Teatru. Obiecujemy trzymać ten poziom. Jesteśmy bardzo dumni, a naszym Twórcom serdecznie gratulujemy!

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: