Ultimate magazine theme for WordPress.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu rozpoczął 54 sezon. Zobacz co nas czeka!

0

Dziś w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu został  zaprezentowany program na 54 sezon artystyczny. Jak się okazuje nowy sezon nie jest tylko przedłużeniem poprzedniego i przeniesieniem spektakli z amfiteatru. „Łauma, czyli czarownica”, którą opisywaliśmy już na łamach naszego serwisu, przenosi się na dużą scenę, zyska dodatkową scenografię, a relacje z aktorami staną się jeszcze bardziej bliskie – ale o tym warto przekonać się samemu.  Już jutro (7 września) „Łauma” będzie miała swoją premierę sceniczną!

Co jeszcze nas czeka w tym sezonie?

Na początek SHOWCASE i otwarcie roku CONRAD/SZANIAWSKI 2017, przygotowanego w ramach programu CONRAD 2017, który nada ton najbliższej jesieni w „Szaniawskim”.

Na Rok Conrada w Szaniawskim składa się sieć wzajemnie powiązanych działań, które odbudują nieco nadwątloną relację zarówno naszej Widowni i artystów z wielkim, nieznanym pisarzem nowoczesności – Josephem Conradem Korzeniowskim. Nie mamy w naszym kapitale kulturalny zbyt wielu partnerów o takim ostrym intelekcie, etosie, z tak nowocześnie zarysowaną mapą etycznych pytań.

Nie możemy sobie pozwolić, żeby nie dosłyszeć głosu Conrada.

Teatr ogłosił już konkurs dramaturgiczny CONRAD 21. PRO – na utwór sceniczny pozostający w strefie wpływów conradowskich – a zaprosi do szkolnego CONRAD 21. EDU – STRESZCZAMY SIĘ! – na działanie szkolne rewolucjonizujące podejście nauczycieli oraz uczniów do lektur i ich wszechobecnych „streszczeń”.

Rozpoczniemy nowy cykl TEATR LEKTUROWY i czytania STRESZCZAMY SIĘ! Na pierwszy ogień Albert Camus i pokrewna pisarstwu Korzeniowskiego słynna DŻUMA (Wojciech Faruga), a zaraz potem specjalne wydanie DKF-ów „Smejlis et Cetera”, poświęcone filmom inspirowanym twórczością Conrada, takim jak „Czas Apokalipsy” czy inspirujący „Obcy, ósmy pasażer Nostromo”.

Więcej informacji już wkrótce. Warto nas odwiedzać, gdyż będziemy na bieżąco informować o wszystkich planowanych wydarzeniach w naszym rodzimym Teatrze. Gwarantuję, że nie będziecie się nudzić!