Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na weekend!
Foto:Natalia Kabanow

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na weekend!

TEATR DRAMATYCZNY IM. J. SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU

17-18 września 2016

dr-strangelove_tv

BYĆ JAK DR STRANGELOVE (czyli jak przestałem się bać i pokochałem mundur) 
Reżyseria: Marcin Liber

Tekst: Jarosław Murawski

Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek

Muzyka: Filip Kaniecki
Obsada: Sara Celler-Jezierska, Karolina Krawiec, Roksana Lewak [g], Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Mirosława Żak, Włodzimierz Dyła [g], Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek. Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn

Po wakacyjnej przerwie wraca jeden z najnowszych i najzabawniejszych spektakli Dramatycznego. Zapraszamy na popremierowe pokazy Dra. STRANGELOVA (premiera 18 czerwca 2016r).
Inspirujemy się ostrą komedią Stanleya Kubricka z 1964 roku. I, niestety, rzeczywistością za oknem.

Uznany reżyser Marcin Liber opowiada historię obłąkanego amerykańskiego generała Jacka D. Rippera, który wydaje pilotom rozkaz niesprowokowanego ataku jądrowego na ZSRR.

Lot w kosmos, atomowy kryzys i szalony generał, który może więcej niż powinien… Jak to się wszystko skończy? Na scenie prawie cały zespół Szaniawskiego i żywa bomba atomowa!
Zabieracie się z nami?

17 września 2016 / godz. 19.00 / Duża Scena

18 września 2016 / godz. 18.00 / Duża Scena

 

poruszyciele-baner

SŁOWACKI / SZANIAWSKI „Cała ulica czyta Słowackiego”

 

W niedzielę 18 września, o godz. 15.00 szukajcie nas na placu Magistrackim –  jesteśmy na Święcie Ulicy Słowackiego – zapraszamy na prezentację SŁOWACKI / SZANIAWSKI „Cała ulica czyta Słowackiego”. Wałbrzyscy aktorzy i mocna reprezentacja Teatru wraz z przedstawicielami władz  Miasta, wałbrzyskimi Radnymi i mieszkańcami ulicy Słowackiego przypomną mniej znane fakty
z życiorysu Wieszcza, a przede wszystkim SŁOWA Słowackiego, których na święcie Jego ulicy nie może zabraknąć. Gwarantujemy też niespodziankę!

 

PORUSZYCIELE#WAŁBRZYCH

W weekend kolejne taneczne spotkania w ramach projektu PORUSZYCIELE#WAŁBRZYCH.  Przez trzy dni młodzież uczestniczyć będzie w warsztatach choreograficznych, które odbywać się będą
w Teatrze Dramatycznym. Dołączycie do nas? To ostatnia szansa, by wziąć udział w projekcie!
Na zgłoszenia czekamy do piątku 16 września pod adresem: dorotakowalkowska@teatr.walbrzych.pl.

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się 2 grupach.

17 września / Magdalena Radłowska i Alex Judd poprowadzą warsztat CIAŁO/DŹWIĘK – improwizacja taneczna z muzyką na żywo. Godziny warsztatów: 10.00 i 13.00.

18 i 19 września / Iza Szostak poprowadzi warsztat choreograficzny: CIAŁO/OBIEKT.
Będzie to praca z choreografią obiektów: jak wprawione  w ruch mogą tańczyć, jak obecność materii może zmienić nasz taniec, czy  i dlaczego tkanina, krzesło i materac mogą tańczyć jak człowiek.

Godziny warsztatów:
18 września / godz. 10.00 i 13.00 /

19 września – poniedziałek / godz. 16.00 i 18.00

 

Poruszyciele#Wałbrzych to interdyscyplinarny program edukacji tanecznej skierowany do wałbrzyskiej młodzieży, który poprzez kompleksowe działania pedagogiczno-taneczne, zakłada szeroką interakcję społeczną. Podczas różnorodnych warsztatów ruchowych i wykładów o tańcu chcemy „poruszyć” młodzież z ośrodków szkolno-wychowawczych, uczniów szkół, seniorów i dzieci we wspólnej przestrzeni Wałbrzycha. Miasto stanie się dla wszystkich zarówno sceną tańca, jak i miejscem lokalnej integracji.

Więcej: http://teatr.walbrzych.pl/edukacja/poruszyciele-walbrzych/

 

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2016.

„CYNKOWI CHŁOPCY” NA FESTIWALU

W najbliższy czwartek, 15 września, podczas 7. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych m-teatr Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprezentuje na Dużej Scenie Batyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie spektakl CYNKOWI CHŁOPCY w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Pokaz ma charakter konkursowy, dlatego prosimy trzymać kciuki za młodego reżysera i cały zespół SZANIAWSKIEGO.

REZERWACJA BILETÓW:

Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: