TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU zapowiedź weekendu 8 – 9. 10. 2016
Foto:mat. prasowe

TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU zapowiedź weekendu 8 – 9. 10. 2016

Najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu to aż dwie propozycje. Pierwsza z nich to spektakl pt. „Zrozumieć GIAURA”, który zaprezentujemy w sobotę.
8 października o godzinie 18:00 na Dużej Scenie natomiast w niedzielę 9 października o godzinie 12:30 zapraszamy na przygody sympatycznego „Koziołka Matołka” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej.

Spektakl „Zrozumieć GIAURA” w reżyserii Martyny Majewskiej to uwspółcześniona wersja poematu George`a Byrona pt. „Giaur” sprzed 200 lat. Reżyserka, przenosząc akcję w dzisiejsze czasy udowadnia, że temat, który wzięła na teatralny warsztat jest wciąż aktualny. Widz ma możliwość konfrontacji z romantycznymi bohaterami Byrona poprzez podobne przeżycia emocjonalne. Martyna Majewska buduje wspólną „platformę” zarówno dla Byronowskich bohaterów (Giaura, Hassana i Leili), jak i  współczesnych odbiorców, do których należą dzisiejsi gimnazjaliści.

Nadchodzący weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu to również propozycja spektaklowa dla najmłodszych, a jest nią przedstawienie opowiadające o losach wesołego Koziołka Matołka, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa, gdzie mieszkają znamienici kowale. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Wykonuje wiele rozmaitych czynności: uczy się alfabetu chińskiego, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Nierzadko wpada w tarapaty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu.               

Bilety:

18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy)

REZERWACJA: poniedziałek – piątek w godz. 09:00 – 15:00, tel.: 74 666 73 40

KASA BILETOWA: czynna godzinę przed spektaklem, tel.: 74 666 73 41

Spektakl „Zrozumieć GIAURA”

zrozumiec-giaura-rez-martyna-majewska-16

zrozumiec-giaura-rez-martyna-majewska-33

Spektakl „Koziołek Matołek”

008

009

 

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: