Stara Kopalnia zaprasza na wystawę fotografii Tomasza Gudzowatego
Stara Kopalnia zaprasza na wystawę fotografii Tomasza Gudzowatego

Stara Kopalnia zaprasza na wystawę fotografii Tomasza Gudzowatego

To już kolejny wybitny, polski fotograf, którego prace będą w tym roku prezentowane w Starej Kopalni.

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii wielkoformatowej „Closer” Tomasza Gudzowatego.

Otwarcie wystawy odbędzie się 4 września o godz. 18:00 w budynku Galerii Starej Kopalni.

Wystawę będzie można oglądać codziennie w dniach 4 września-15 października w godz. 10:00-18:00.


Tomasz Gudzowaty jest polskim fotografem dokumentalnym, portretowym i plastycznym. Jest także wielokrotnym laureatem lub finalistą takich konkursów jak: Pictures of the Year International, NPPA’s Best of Photojournalism, International Photography Awards, B&W Spider Awards i National Portrait Gallery’s Taylor Wessing Photographic Portrait Prize.

Podróżował do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach w ramach swoich projektów fotograficznych, realizując różne tematy, ze szczególnym uwzględnieniem dzikiej przyrody, sportu i kwestii społecznych. Oprócz publikacji czasopiśmienniczych jego prace pojawiły się w kilku książkach i były prezentowane na indywidualnych wystawach w muzeach i galeriach na całym świecie.

Gudzowaty otrzymał wysokie wyróżnienia od państwowych i krajowych organizacji w Polsce, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta RP w 2000 roku, nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAIKS w 2012 roku oraz Wawrzyn Olimpijski w fotografii Polskiego Komitetu Olimpijskiego w 2013 roku. Jest synem biznesmena i filantropa Aleksandra Gudzowatego oraz mężem Melody Gudzowaty, która współpracuje z nim w projekcie artystycznym o nazwie „Planets Alive”.

Organizatorami wystawy są Park Wielokulturowy Stara Kopalnia, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz Agencja Zegart.

Baner w newsie 851×315
Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: