Tricklock Company: „Her Mureder Ballad” – spektakl gościnny w Barakah
Foto:mat. prasowe

Tricklock Company: „Her Mureder Ballad” – spektakl gościnny w Barakah

Teatr Barakah
Tricklock Company: „Her Murder Ballad” /spektakl gościnny/

10 sierpnia, środa godzina 20:00

Tricklock Company zagrali w Teatrze Barakah w 2014 roku spektakl „Finger Mouth”. Cieszył się on wtedy wielkim powodzeniem, stąd odwiedzają nas po raz kolejny!

Teatr Barakah - Tricklock Company - Her Murder Ballad_fot.3„Ballady morderców” to podgatunek tradycyjnej ballady, wyróżniający się narracją piosenki, opisującą konkretne morderstwo. Źródłowo europejskie, te poetyckie pieśni mocno zrosły się z tradycyjną amerykańską muzyką źródeł. Często oparte są na prawdziwych wydarzeniach, oddają głos ofiarom, szczegółowo przedstawiają, jak doszło do morderstwa. W Polsce najbardziej znanym przebojem tego gatunku muzyki stał się utwór w wykonaniu Nicka Cave’a i Kylie Minogue, „Where the Wild Roses Grow”. Odebranie życia ukochanej osobie. Odebranie go dla ukochanej osoby. Postawienie własnego życia w stan zagrożenia. Jakimi ścieżkami podążamy w dół wiedząc, że zawsze istnieje możliwość, by stać się czymś, czego wcześniej nigdy sobie nie wyobrażaliśmy? Morderczynie lub zamordowane kobiety są wywyższane lub demonizowane przez społeczeństwo przy użyciu podobnych metod. Ich życie jest rozbierane na czynniki pierwsze, analizuje się ich urodę, moralność, postawę, przygląda ich moralności, pod kątem niewinności ocenia nawet fryzurę. Ale co skrywa ta fasada? Co prowadzi kobietę do momentu, w którym decyduje się ona użyć przemocy wobec swojego partnera, jego kochanki, wobec dziecka? Jakie faktycznie grzechy skrywają te, z ust których nigdy nie usłyszymy ich wersji prawdy?

Teatr Barakah - Tricklock Company - Her Murder Ballad_fot.1 small„Ambitne przedstawienie nieustannie eksperymentującej grupy Tricklock Company. Ruch ciał na scenie w <> czyta się jak poezję. Aktorki poruszają się w rytmie staccato, by w decydującym momencie wzmocnić napięcie albo w innej scenie poruszać się z fantastyczną płynnością naśladując ruch wody, w której utonęła ofiara. Sztuka stawia również pytania o wizerunek kobiety w społeczeństwie, szczególnie pod kątem przemocy, jakiej kobiety doświadczają i jaką okazują, oraz o to, w jaki sposób nasza kultura karmi się tego typu opowieściami” (The Weekly Alibi, Albuquerque, New Mexico)

Tricklock Company to zespół działający od 1993 roku, wyrosły z fascynacji założyciela zespołu Joego Perracchio pracą polskiego Teatru Gardzienice. Grupa skupia się przede wszystkim na pracy zespołowej, kładąc nacisk na przedsięwzięcia teatralne o charakterze działań fizycznych. Od dwudziestu lat prowadzi doroczny festiwal teatralny Revolutions!, kilkutygodniowe święto teatralne prezentujące dokonania zespołów z różnych zakątków świata. Zespół pracuje na stałe w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA), wielokrotnie prezentował swoje przedstawienia podczas tournee i w ramach festiwali (występowali m. in. w wielu miastach USA – Chicago, Baltimore, Los Angeles, Seattle, również w Izraelu, Kanadzie, Serbii, Niemczech, na Węgrzech i w Polsce). Ma za sobą pokazy w ramach Festiwalu w Edynburgu oraz Praskiego Quadriennale. W swoim dorobku mają liczne prapremiery, w tym realizacje tekstów napisanych specjalnie dla zespołu (np. pokazywane kilka lat temu w Polsce „Kołysanki dla mojego ojca”). Tricklock Company od momentu powstania darzą wielką sympatię Polskę, chętnie tu powracają z pokazami swoich przedstawień.Teatr Barakah - Tricklock Company - Her Murder Ballad_fot.2

Linki:
www.tricklock.com

Reżyseria: Elsa Menendez, Alex Knight
Scenariusz: praca zespołowa
Obsada: Katy Houska, Erin Phillips, Juli Hendren, Hannah Kauffmann

Czas trwania: 50 min.
Wstęp: pay what you want [zakup: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28, przelewem – informacje na www.teatrbarakah.com, przed spektaklem, jeśli są jeszcze wolne miejsca / rezerwacja: rezerwacje@teatrbarakah.com, 12 397 80 47]

***

Pozostałe wydarzenia w tym tygodniu:

teatr:
–> 10 sierpnia o 20:00 „Her Murder Ballad” /spektakl gościnny teatru Tricklock Company z USA
–> 11 sierpnia o 20:00 „Finger Mouth” /spektakl gościnny teatru Tricklock Company z USA/
–> 11 sierpnia o 22:00 „Reptillian Lounge” /kabaret gościnny teatru Tricklock Company z USA/

film
–> 8 sierpnia o 19:00 „Teraz Delhi już niedaleko” („Ab dilli dur nahin”) /Przegląd kina hinduskiego/
–> 9 sierpnia o 19:30 Letnia Akademia Filmowa Barakah – Od pasji do szaleństwa

muzyka
–> 12 sierpnia 20:00 Rytmiczna Barakah /impreza muzyczna/
–> 13 sierpnia 21:00 Koncert: Cherry Cat in Italy

Więcej informacji o repertuarze Barakah i wydarzeniach:
www.teatrbarakah.com
www.facebook.com/TeatrBARAKAH
https://www.facebook.com/barakahartcafe
twitter.com/TeatrBARAKAH

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: