Tricklock Company „The Reptilian Longe” – gościnny kabaret w Barakah
Foto:mat. prasowe

Tricklock Company „The Reptilian Longe” – gościnny kabaret w Barakah

Teatr Barakah
Tricklock Company: „The Reptilian Lounge” /performance/

11 sierpnia godzina 22:00

Tricklock Company zagrali w Teatrze Barakah w 2014 roku spektakl „Finger Mouth”. Cieszył się on wtedy wielkim powodzeniem, stąd odwiedzają nas po raz kolejny!

„The Reptilian Lounge” zespołu Tricklock Company to nocny kabaret z wieloletnimi tradycjami i jednocześnie najbardziej rozpoznawalna prezentacja teatralna amerykańskiej grupy teatralnej. Na wieczór składa się zdolny rozweselić każdego skład performerów – tancerzy, muzyków, wokalistów, żonglerów, tancerek brzucha, filmowców, komediantów i wielu innych wykonawców, których nie zobaczycie w takim zestawieniu nigdzie indziej. Każdy wieczór jest improwizowany i przez to – niepowtarzalny. Wykonawcy krakowskiej odsłony tego specyficznego kabaretu zostali wybrani spośród lokalnych twórców przez zespół Tricklock Company. Tricklock Company dąży do wcielenia wspólnotowości i zachęca do kreatywnej wymiany myśli we wszystkich swoich przedsięwzięciach. Te dwa cele odciskają również swoje piętno na atmosferze „The Reptilian Lounge”. Kabaretowy wieczór pierwotnie został pomyślany jako platforma prezentacji najciekawszych artystów ze świata w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA), skąd zespół pochodzi. Teraz nocny kabaret przyjeżdża do Krakowa, aby zaprezentować kilka wybranych z kuratorską precyzją, zabawnych i szorstkich, paradoksalnych i nie zawsze grzecznych numerów scenicznych lokalnych wykonawców. Na krakowską odsłonę „The Reptilian Lounge” składać się będą występy polskich wykonawców wzbogacone kilkoma numerami w wykonaniu członków zespołu Tricklock Company (m. in. „Target Girl”, „The Page Sisters”, „10 Second Dance Party”, „Sociable”).

„Jedno z najlepszych, najzabawniejszych i stanowczo najbardziej interesujących wydarzeń!” (recenzja z portalu yelp.com)

Weźcie ze sobą drobne – pomogą nagradzać tych twórców, których prace szczególnie się wam spodobają!

Tricklock Company to zespół działający od 1993 roku, wyrosły z fascynacji założyciela zespołu Joego Perracchio pracą polskiego Teatru Gardzienice. Grupa skupia się przede wszystkim na pracy zespołowej, kładąc nacisk na przedsięwzięcia teatralne o charakterze działań fizycznych. Od dwudziestu lat prowadzi doroczny festiwal teatralny Revolutions!, kilkutygodniowe święto teatralne prezentujące dokonania zespołów z różnych zakątków świata. Zespół pracuje na stałe w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA), wielokrotnie prezentował swoje przedstawienia podczas tournee i w ramach festiwali (występowali m. in. w wielu miastach USA – Chicago, Baltimore, Los Angeles, Seattle, również w Izraelu, Kanadzie, Serbii, Niemczech, na Węgrzech i w Polsce). Ma za sobą pokazy w ramach Festiwalu w Edynburgu oraz Praskiego Quadriennale. W swoim dorobku mają liczne prapremiery, w tym realizacje tekstów napisanych specjalnie dla zespołu (np. pokazywane kilka lat temu w Polsce „Kołysanki dla mojego ojca”). Tricklock Company od momentu powstania darzą wielką sympatię Polskę, chętnie tu powracają z pokazami swoich przedstawień.

Linki:
www.tricklock.com

Wstęp: wolny

***

Pozostałe wydarzenia w tym tygodniu:

teatr:
–> 10 sierpnia o 20:00 „Her Murder Ballad” /spektakl gościnny teatru Tricklock Company z USA
–> 11 sierpnia o 20:00 „Finger Mouth” /spektakl gościnny teatru Tricklock Company z USA/
–> 11 sierpnia o 22:00 „Reptillian Lounge” /kabaret gościnny teatru Tricklock Company z USA/

film
–> 8 sierpnia o 19:00 „Teraz Delhi już niedaleko” („Ab dilli dur nahin”) /Przegląd kina hinduskiego/
–> 9 sierpnia o 19:30 Letnia Akademia Filmowa Barakah – Od pasji do szaleństwa

muzyka
–> 12 sierpnia 20:00 Rytmiczna Barakah /impreza muzyczna/
–> 13 sierpnia 21:00 Koncert: Cherry Cat in Italy

Więcej informacji o repertuarze Barakah i wydarzeniach:
www.teatrbarakah.com
www.facebook.com/TeatrBARAKAH
https://www.facebook.com/barakahartcafe
twitter.com/TeatrBARAKAH

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: