Ultimate magazine theme for WordPress.

Trombone Shorty & Orleans Avenue 8.11.2017 ICE Kraków2 min read

0

8 listopada o 20:00 czeka nas nie lada sensacja muzyczna!
W ICE Kraków wystąpi Trombone Shorty & Orleans Avenue.

Trombone Shorty, czyli Troy Michael Andrews to jeden z najbardziej popularnych
artystów amerykańskich poruszających sie w muzyce soul, funk, hip hop, jazz, blues, pop – ogólnie R&B. Śpiewa oraz gra na puzonie i trąbce. Razem ze swoim energetycznym zespołem Orleans Avenue w kapitalny sposób łączy tradycyjną muzykę Nowego Orleanu
z nowoczesnymi stylami. Trombone Shorty współpracował w przeszłości z wieloma gwiazdami z m.in. Lenny Kravitzem, U2, Green Day, Foo Fighters.

O muzyce zespołu było głośno od samego początku – album „Backatown” z 2010 roku był nominowany do nagrody Grammy, podobnie „True” z 2011, który poza tym utrzymywał się na szczycie Billboard Contemporary Chart Jazz Magazine przez 12 tygodni! Trzecią płyta „Say That To Say This” została wydana we wrześniu 2013 roku, w 2014 wystąpili na 56. gali rozdania nagród Grammy.

Trombone Shorty w ostatnich 4 latach aż pięć razy wystąpił w Białym Domu. Wspierał muzycznie Macklemore’a i Madonnę podczas rozdania nagród Grammy; wystąpił gościnnie na albumach She & Him, Zaca Browna, Dierksa Bentleya i Marka Ronsona. Otwierał trasy koncertowe Red Hot Chilli Peppers, Foo Fighters, Daryla Halla i Johna Oatesa; pojawił się
w Sonic Highways, filmie dokumentalnym o Foo Fighters, a nawet udzielił swojego głosu
w filmie animowanym The Peanuts Movie. Wydał ‘Trombone Short’, książkę dla dzieci
o swoim życiu, która otrzymała tytuł Caldecott Honor Book w roku 2016.
Najnowszy album ”Parking Lot Symphony” (Blue Note Records) z maja tego roku pokazuje, że Troy Andrews to utalentowany kompozytor, a także wybitny multiinstrumentalista, który niesamowicie gra nie tylko na puzonie, ale i na tubie, trąbce, a nawet na gitarze.

Koncert jest organizowany przez Cracovia Music Agency w ramach cykli Świat Wielkiej Muzyki i ICE JAZZ oraz Festiwalu Krakowskie Zaduszki Jazzowe Plus+.

Bilety dostępne na ticketpro.pl, eventim.pl, w InfoKraków ul. św. Jana 2 oraz w biurze organizatora ul. Karmelicka 52/1.