Relacja: Truskawka dzień drugi

Relacja: Truskawka dzień drugi

Za nami już drugi dzień festiwalu Truskawka. Wczorajszy wieczór 23 kwietnia w Świdnickim Klubie Bolko upłynął głównie pod znakiem punk rocka.

Na scenie zaprezentowały się trzy kolejne kapele konkursowe: Rohele – Świdnica, Antyklerykał – Sokołowsko oraz Sufit – Mieroszów. Headlinerami były zespoły: Hańba – Kraków oraz Dezerter – Warszawa.

Licznie zgromadzona publiczność oczekiwała głównie na występ gwiazdy wieczoru czyli Dezertera, ale podczas części konkursowej bawiła się równie dobrze.

Po części konkursowej w ramach oczekiwania na werdykt jury na scenie wystąpiła kapela Hańba. Nie miałam wcześniej okazji, aby zapoznać się z ich twórczością, dlatego ten występ bardzo mnie zaskoczył oczywiście pozytywnie.

Przed występem Dezertera nadeszła wyczekiwana chwila, czyli ogłoszenie werdyktu w konkursie kapel. Dyskusja jury odnośnie zwycięzcy skupiła się na dwóch zespołach SILENTlive z Wałbrzycha oraz Sufit z Mieroszowa. Ostatecznie decyzją jury zwyciężył zespół Sufit zgarniając czek na 2000 zł. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rozgorzała publiczność nie mogła się już doczekać występu Dezertera, który pojawił się na scenie bezpośrednio po ogłoszeniu werdyktu.

Dziś, ostatniego już dnia festiwalu, Klub Bolko zaprasza na:
16:00 „Every Other Summer” [muzyczny film dokumentalny]
17:30 „Do It Together” [muzyczny film dokumentalny]
19:00 TROPY [Bydgoszcz – alternatywa]
To będzie również ostatni dzień warsztatów fotografii koncertowej.

Serdecznie zapraszamy!

Antyklerykał:

Sufit:

Rohele:

Hańba:

 

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: