tsar „sabre” – nowy singiel laureatów Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia!

tsar „sabre” – nowy singiel laureatów Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia!

„sabre” to nowy singiel zespołu tsar, laureatów 9. Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia 2015 w Szczecinie! Główną nagrodą w Festiwalu jest wydanie singla w wytwórni KAYAX. 

tsar to projekt powstały w maju 2014 roku w Szczecinie. Muzyka, którą tworzą to połączenie post-rocka, alternatywy i elektroniki. W czerwcu 2015 roku ukazał się minialbum, zatytułowany tsar. Po kilku koncertach w Szczecinie i Poznaniu oraz występie na festiwalu „FAMA” grupa wzięła udział w Festiwalu Młodych Talentów 2015. tsar zakwalifikował się do finałowej dziesiątki,którą spośród kilkuset zgłoszeń z całego kraju wybrało jury pod przewodnictwem Katarzyny Nosowskiej. Po przesłuchaniach klubowych grupa została jednym z trzech laureatów FMT i zdobyła wyróżnienie z rąk jury, w skład którego oprócz przewodniczącej wchodzili między innymi Piotr Metz (Radiowa Trójka) i Paweł Krawczyk (HEY). Po roku od wydania swojej pierwszej epki został zaprezentowany singiel sabre. Zapowiada on najnowsze wydawnictwo zespołu zatytułowane medusa, którego premiera odbędzie się na jesień 2016 r.

Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów zainicjowany został w 2007 r. Od 2012 r. organizatorem festiwalu jest miejska instytucja kultury – Szczecińska Agencja Artystyczna. Festiwal odwołuje się do bogatych tradycji szczecińskich Festiwali Młodych Talentów z lat 60-tych, które zaowocowały karierami największych gwiazd polskiej estrady. Obecnie jest jednym z najważniejszych niezależnych konkursów muzycznych w kraju.

tsar Facebook: https://www.facebook.com/tsarband/

Ostatnio dodane: