Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

UNDERTHESKIN sączy „Truciznę” / nowy klip polskiej gwiazdy post-punka

undertheskin to introwertyczna podróż przez najzimniejsze dźwięki lat 80- tych. Hipnotyczny rytm, nerwowy puls gitary basowej i analogowych syntezatorów niepostrzeżenie wkradają się pod skórę słuchacza, a głęboka barwa głosu Mariusza Łuniewskiego – multiinstrumentalisty, wokalisty i tekściarza odpowiedzialnego za całokształt projektu – nieprzerwanie wciąga i intryguje.

Zespół debiutował w 2015 płytą „undertheskin”, która swym surowym brzmieniem nawiązywała do takich zespołów jak The Soft Moon, Joy Division czy Editors. Album zyskał uznanie na arenie międzynarodowej co zaowocowało szeregiem koncertów w Europie [w towarzystwie m.in. The Soft Moon, Drab Majesty, Lebanon Hannover etc.].

W zaledwie tydzień po premierze znalazł się na pierwszej pozycji serwisu bandcamp pośród najlepiej sprzedających się wydawnictw alternatywnych na świecie, a pierwszy nakład debiutanckiego CD został całkowicie wyprzedany i doczekał się wznowienia w 2018r.

W marcu 2019 roku ukazał się drugi album undertheskin zatytułowany „N E G A T I V E” – płyta już zdążyła zbierać doskonałe recenzje i po raz kolejny zyskała status najlepiej sprzedającego się krążka w kategorii post-punk na świecie, oraz najlepiej sprzedającej się polskiej płyty w serwisie bandcamp! Na początku maja album ukazał się w wersjach: CD i winylowej. 

Album składa się z siedmiu autorskich kompozycji. Zmiksowany został w łódzkim Soyuz Studio przez Kamila Łazikowskiego – znanego m.in. z Cool Kids of Death. Masteringiem płyty zajął się Eric Van Wonterghem w berlińskim PRODAM STUDIO. Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiada Bartosz Hervy – grafik oraz muzyk związany z grupą Blindead.

Wydawcą płyty CD jest polski label ALCHERA VISIONS, a wersją winylową zajęła się hiszpańska wytwórnia ORACULO RECORDS. Płyta dostępna jest również na wszystkich platformach streamingowych..

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: