17 Styczeń, 2017

 • Instagram
Vola – interesujący debiut z Mascot Records

Vola – interesujący debiut z Mascot Records

16 września będzie miała miejsce premiera debiutanckiego długogrającego albumu duńskiej grupy Vola, zatytułowanego „Inmazes”. Zespół łączy w swojej twórczości wiele elementów, między innymi progresywnego rocka z lat 70-tych, nowoczesną elektronikę, industrial, metal ekstremalny, ale także czyste, melodyjne partie wokalne.

Utworem promującym album „Inmazes” jest „Gutter Moon”, a można posłuchać go tutaj:

 

https://youtu.be/tG7LFqc2WYk

 

 

Członkowie Vola przynają, że do ich głównych inspiracji należą Opeth i Porcupine Tree, ale także Meshuggah, Soilwork, Devin Townsend, a nawet Massive Attack. W skład zespołu wchodzą: Asger Mygind – gitara i wokal, Martin Werner- klawisze, Nicolai Mogensen –bas, oraz Felix Ewert- perkusja. Tracklista albumu „Inmazes” przedstawia się następująco:

 

 1. The Same War
 2. Stray The Skies
 3. Starburn
 4. Owls
 5. Your Mind Is A Helpless Dreamer
 6. Emily
 7. Gutter Moon
 8. A Stare Without Eyes
 9. Feed The Creatures
 10. Inmazes

 

Już na początku października zespół zagra w naszym kraju aż trzy koncerty! Vola wystąpi w roli supportu Katatonii w ramach trasy „Fallen Hearts Of Europe 2016”, a będzie można ich zobaczyć 4.10 w gdańskim B 90, 5.10 w warszawskiej Progresji i 6.10 w krakowskim klubie Kwadrat.

Album „Inmazes” będzie dostępny w Polsce 16.09 dzięki Mystic Production.

 

Baner w newsie 851×315
Baner w newsie 851×315

Autor:

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Ostatnie