Wałbrzych: Ferie 2016 w Starej Kopalni

Wałbrzych: Ferie 2016 w Starej Kopalni

Od 1 lutego na Dolnym Śląsku rozpoczynają się ferie zimowe. Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” zaprasza dzieci i młodzież! Oferta feryjna Starej Kopalni obejmuje następujące propozycje:

SZYCHTA FUKSÓW czyli pierwsza zmiana młodych górników

Emocjonująca, blisko dwugodzinna, drużynowa rywalizacja, quizy tematyczne, zajęcia praktyczne w górniczej kuźni i maszynowni – wszystkie te elementy składają się na Szychtę Fuksów, której uczestnicy zyskają możliwość poznania tajników pracy kopalni. Kim był „werbus”? Dlaczego szyby wydobywcze kopalni położone są tak blisko siebie? Z jaką prędkością klatki szybowe zwoziły górników pod ziemie do pracy? Te i mnóstwo innych informacji czeka na odkrycie podczas lutowej szychty. Dla najlepszych tj. „fest fuksów” przewidziano nagrody i upominki, które otrzymają z rąk „Starej Strzechy” – prawdziwych górników z wałbrzyskich kopalni.

KOLOROWE FERIE W CENTRUM CERAMIKI

Cykl tygodniowych warsztatów bądź pojedynczych zajęć dla „Młodych Mistrzów Ceramiki” obejmujących naukę technik modelowania ręcznego, formowania na kole garncarskim czy szkliwienia i zdobienia rozwijający twórczą ekspresję oraz wzbogacający wyobraźnię zarówno najmłodszych jak również starszych adeptów sztuki ceramicznej. Gwarantowana świetna zabawa i niesamowita pamiątka w postaci własnoręcznie wykonanego małego dzieła sztuki, a także szansa zdobycia okolicznościowego certyfikatu w przypadku warsztatów tygodniowych.

W zakresie oferty na Ferie 2016 wszystkich dodatkowych informacji udziela Dział Edukacji Starej Kopalni: tel. 74 667-09-15, email: edukacja@starakopalnia.pl

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: