Wałbrzych Mierzy Wysoko

Wałbrzych mierzy wysoko – jak mówi hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego na terenie Starej Kopalni stanie ogromny balon.

Na uczestników jak co roku będą czekały liczne atrakcje, m.in. grupa ognia Impuls, pokazy ratownictwa, taneczne, sprzętu militarnego, spektakle teatru tańca, nauka udzielania pierwszej pomocy, prezentacja motocykli i aut RC. To jednak tylko część atrakcji przygotowanych przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Na scenie wystąpią m.in. Dawka Energii, Daga i Goya.

Integralną częścią każdego finału WOŚP są oczywiście licytacje. Podczas 24. finału nie może być inaczej.

– Mamy unikatowe złote serduszko, przekazane przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla, upominki z autografami gwiazd, niepowtarzalne anioły, biżuterię. Można będzie także wylicytować wizytę u fryzjera, zaproszenie na „KopalniaKa” – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wciąż można darować przedmioty, usługi, które trafią na „orkiestrową licytację”. Organizatorzy czekają na nie w siedzibie WOK na terenie Starej Kopalni.

– Wszystko, co już posiadamy, prezentujemy na stronie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury wok.walbrzych.pl/wosp/licytacje . Strona na bieżąco jest aktualizowana – dodaje Jarosław Buzarewicz.

Sercem tegorocznego finału jest Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Start, 10 stycznia, godzina 12.00 (zbiórka krwi, pokazy aut RC), scena, pokazy, „licytacje” 15.00 – 20.00. Finał zakończy światełko do nieba. Wałbrzyska WOŚP kilkakrotnie zagości na antenie TVP2, w programie prowadzonym przez Jurka Owsiaka.

W Wałbrzychu wolontariusze kwestować będą na ulicach już od rana. Ważna jest każda złotówka.

Źródło: WOK

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: