Wałbrzych: TEATRazem finał

Wałbrzych: TEATRazem finał

 

 

 

– Rozwijaliśmy wyobraźnię, animowaliśmy przedmioty, budowaliśmy ruchome obrazy, próbowaliśmy sztuczek i ewolucji z użyciem flag, wstęg i poi, a co najważniejsze dobrze bawiliśmy się. Warsztaty teatralno – kuglarskie dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej i wolontariuszy z grup Frędzle i Impuls odbywały się raz w tygodniu – mówi instruktor WOK, Karolina Jefmańska.

 

To właśnie podczas warsztatów pojawił się pomysł opowiedzenia historii opartej na motywach książki „Wielkomilud”. Etiuda mimo, że była krótka, sprawiła uczestnikom wiele radości. Podziękowaniom, uściskom i świętowaniu nie było końca. Widzowie zobaczyli historię niezwykłej przyjaźni- Zosi i Olbrzyma Wielkomiluda,o tym, jak Złe Smoczaste Olbrzymy, chcące skrzywdzić Zosię, zostają pokonane siłą przyjaźni, wiary i magii.

 

TEATRazem to inicjatywa mająca na celu integrację dwóch środowisk: amatorskiego ruchu artystycznego i osób niepełnosprawnych, poprzez wspólne działanie artystyczne i uczestnictwo w kulturze, a jednoczesnie oferta kulturalna kierowana do placówek półotwartych i środowisk wiejskich. Projekt TEATRazem został zrealizowany przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Kultura Dostępna”.
Oprócz warsztatów dla ponad 20 osób zakończonych etiudą, zostały zorganizowane trzy wyjazdy. W Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Bogaczowicach oraz Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Wałbrzychu wystawiono spektakl teatralny „O kurze, która chciała latać…”, opracowany przez Mały Teatr Frędzle. Grupa Tańca Impuls zorganizowała pokaz kuglarski. Odbyły się także warsztaty teatralne i kuglarskie. Ponadto uczestnicy projektu odwiedzili wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora, zwiedzili Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
Projekt TEATRazem wspierali partnerzy:

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych De Notre Dame w Świebodzicach,
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu,
Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Bogaczowicach.

Final 1 Final 2 Final 3 Final 4 Final 5

źródło: wałbrzyski ośrodek kultury

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Ostatnio dodane: