Wałbrzyski Festiwal Muzyki Dawnej 3 i 4 września 2016, kościół Zbawiciela, Wałbrzych
Foto:mat. prasowe

Wałbrzyski Festiwal Muzyki Dawnej 3 i 4 września 2016, kościół Zbawiciela, Wałbrzych

Muzyka dawna w kościele Zbawiciela w Wałbrzychu!

Zapraszamy na dwa dni z koncertami zespołów muzyki dawnej. Pierwszego dnia, wystąpi Ensemble Les Sauvages – 3.09.2016, o godz. 18:30, plac Kościelny 4A z programem „Music for a while”. Centralnym punktem programu jest komedia Henry Purcell’a traktująca o małżeństwie oraz przedstawiająca w żartobliwy sposób cechy kobiet i mężczyzn – „The Mock Marriage”. Całość to podróż przez wszystkie najważniejsze ośrodki europejskie w okresie baroku – od Włoch przez Anglię, Niemcy aż do Hiszpanii. Tematyka utworów jest miłosna – znakomicie wpisuje się w letni nastrój. Nie zabrakło też miejsca dla znakomitego mistrza baroku, czyli Jana Sebastiana Bacha – dwie popisowe, a zarazem nastrojowe arie z jego repertuaru zawsze spotykają się ze znakomitą reakcją publiczności. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną bardzo ciekawe instrumenty pochodzące z epoki baroku – klawesyn, lutnia, teorba, gitara barokowa. Całość zostanie skomentowana przez wykonawców w sposób nieco żartobliwy, ale przede wszystkim wprowadzający w nastrój tej muzyki tak, aby słuchacze mogli się „przenieść” w dawne czasy. Utwory wokalne są przeplatane improwizacjami i efektownymi solówkami na wspomnianych instrumentach, co da możliwość pełnej ich prezentacji.

Drugiego dnia wystąpi Res Publica Serenissima – 4.09.2016, o godz. 18:30, plac Kościelny 4A. Formacja prezentuje muzykę minionych epok zgodnie z historyczną praktyką. Termin określający zespół nawiązuje do silnego i niezależnego państwa, jakim była Rzeczpospolita Obojga
Narodów. Celem artystycznych dążeń grupy jest popularyzacja muzyki polskiej doby renesansu i baroku, choć nieustannie poszukuje kolejnych źródeł inspiracji. Tym razem artyści postanowili zaprezentować dzieła kompozytorów Półwyspu Apenińskiego oraz jedną sonatę Henrico Albicastro, reprezentującego styl wywodzący się z Italii. Kompozycje grywane na dworach rzeczpospolitej dzięki polsko – włoskim koneksjom.
Zespół istnieje od 2013 r. Do ostatnich osiągnięć należy nagroda specjalna „za propagowanie utworów kompozytorów polskich” przyznana na festiwalu „Schola Cantorum” w Kaliszu.

Koncerty zostały dofinansowane przez Gminę Wałbrzych oraz Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST-PARK”.
Organizatorem jest Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych.

Wstęp wolny – zapraszamy!

2-WFMD-2016-_16

Baner w newsie 851×315

Źródło wiadomości: materiały prasowe

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: