Ultimate magazine theme for WordPress.

Wałbrzyski KLUB A’PROPOS ZAPRASZA – Tymon Tymański – One Man Show 11.10.2018

One Man Show to solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań.
W trakcie koncertu Tymon prezentuje swoje autorskie projekty jak również mierzy się z twórczością swoich idoli – legendarnej grupy The Beatles.

Tymon Tymański od najmłodszych lat związany był z muzyką. Około 12 roku życia założył swój pierwszy zespół The Howling Dogs.
W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, która w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymonem Tymańskim na kontrabasie,
Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji.
Projekt okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. W 2001 r. grupa została uznana przez krytyków czasopisma „Jazz Forum” za najlepszą grupę dekady.

W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon & The Transistors.
Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego.
Utwory wyświetlone w milionach odsłon na YouTube zyskały miano kultowych.
W 2007 r. Tymański, we współpracy z producentem filmowym Maciejem Chmielem i literatem Jackiem Dehnelem,
utworzył dziennikarski tercet firmujący kulturalno-informacyjną aktywność programu „Łossskot” produkcji TVP 1.
W 2014 r. odbyła się premiera musicalu „Polskie Gówno” powstałego w wyniku kooperacji Tymona, Transistorów i reżysera Grzegorza Jankowskiego.
Tego samego roku na płycie „Rock’n’Roll” Tymański zaprezentował własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie.
Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz.
W lutym 2017 roku odbyła się premiera siódmego albumu zespołu Tymon & The Transistors „Zatrzymaj Wojnę!”. Płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich (m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys).

Bilety: 30zł przedsprzedaż, 40zł w dniu koncertu