Wałbrzyszanka w finale Eurowizji!
Foto:www.facebook.com/Kwartet-OWEE

Wałbrzyszanka w finale Eurowizji!

Wałbrzyszanka w finale Eurowizji!

Podczas wczorajszego półfinałowego koncertu Eurowizji na scenie wraz z Michałem Szpakiem wystąpił Kwartet Smyczkowy OWEE. Kwartet tworzą cztery dziewczyny: Ewelina Osowska, Oliwia Kędziora, Ewa Leszczyńska oraz wałbrzyszanka Weronika Janik. Nazwa kwartetu została stworzona z pierwszych liter imion dziewczyn.

Ciekawostką jest również fakt, że Weronika jest kuzynką Natalii Janik, którą możemy usłyszeć (na skrzypcach) na debiutanckiej płycie wałbrzyskiego zespołu SILENTlive w utworze „Dinozaury (String Version)”.

weronika Janik fotografia-2
kwartetowee.com

Weronika Janik urodziła się 11 września 1993 roku w Wałbrzychu. W wieku przedszkolnym wykazywała zainteresowanie muzyką oraz zdolności w tej dziedzinie o czym świadczą liczne zdobyte nagrody na dziecięcych konkursach wokalnych. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. W 2009 roku rozpoczęła edukację w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Henryka Wieniawskiego, tzw. „Szkole Talentów” w Poznaniu u prof. Bartosza Bryły oraz mgr Kariny Gidaszewskiej. Obecnie jest studentką I roku studiów II stopnia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Bartosza Bryły i as. Aleksandry Bryły. Weronika jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W roku 2011 otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Poznania, a w roku 2015 Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Wałbrzych. Weronika Janik udziela się w projektach muzyki kameralnej i orkiestrowej. W latach od 2006 do 2009 należała do Międzynarodowej Orkiestry Młodzieżowej „EUROPERA”, która koncertowała w Czechach (m. in. Praska Filharmonia – Rudolfinum, Dom Kultury w Libercu, Filharmonia w Hradec Kralove), w Niemczech (m. in. Gawandhaus w Lipsku, Kongresszentrum w Dreźnie), w Belgii (m. in. Kings Academy w Brukseli), w Polsce (m. in. Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, Filharmonia w Jeleniej Górze) oraz we Włoszech. W roku 2011 wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu EUROCHESTRIES na Słowacji. Tego samego roku wystąpiła wraz z kwartetem i orkiestrą kameralną na Szalonych Dniach Muzyki- Les Titans La Folle Journee de Varsovie w Warszawie. Weronika czynnie uczestniczy w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitne osobistości świata muzycznego. (źr. www.kwartetowee.com)

wałbrzyszanka w finale eurowizji owee
fot. www.facebook.com/szpakmichal

Kwartet OWEE składający się ze skrzypaczek Eweliny Osowskiej, Weroniki Janik, altowiolistki Oliwii Kędziory oraz wiolonczelistki Ewy Leszczyńskiej powstał na początku 2015 roku. Każda z nas zajęta była własną działalnością artystyczną, kiedy zbieg okoliczności sprawił, że zostałyśmy zaproszone do udziału w nagraniach na debiutancki album „Byle być sobą”, Michała Szpaka. Wzięłyśmy również udział w teledysku do piosenki „Real Hero”. Koncepcja połączenia niezwykłego głosu artysty z klasycznym kwartetem smyczkowym zaprowadziła nas na scenę Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie w konkursie SuperPremiery 2016 utwór „Jesteś Bohaterem” wykonywany przez Michała Szpaka w towarzystwie m. in. naszego kwartetu, zajął pierwsze miejsce. Wydarzeniu temu towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji, dzięki którym postanowiłyśmy zaangażować się w projekty związane z muzyką rozrywkową. Brałyśmy udział w wielu koncertach i programach telewizyjnych (trasa koncertowa, promująca album, półfinał Miss Polski, „Dzień Dobry TVN”, „Świat się kręci”, „Jaka to melodia”, „Paranienormalni Tonight” i inne). Kolejnym krokiem były Krajowe Eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2016. Tym razem w nieco innej odsłonie z elektrycznymi instrumentami. Pokonując Margaret i Edytę Górniak, Michał Szpak z piosenką „Color Of Your Life” głosami telewidzów został wybrany do reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016.” (źr. Facebook Kwartetu OWEE).

Zapraszamy do obejrzenia wczorajszego występu naszych reprezentantów w Sztokholmie. Gratulujemy Michałowi oraz Kwartetowi awansu do koncertu finałowego Eurowizji no i oczywiście życzymy zwycięstwa!

Zapraszamy również na profil Kwartetu OWEE na facebooku. Lajkujemy i przekazujemy info znajomym z zagranicy żeby głosowali na utwór „Color Of Your Life” w wykonaniu Michała Szpaka przy akompaniamencie Kwartetu OWEE  w jutrzejszym finale 61. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Więcej o Kwartecie OWEE:
Oficjalna strona | Facebook

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: