Codziennie ponad 80 bezpłatnych wejściówek do kin, teatrów, muzeów oraz na obiekty sportu i rekreacji. Będą różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje. Już 23 maja rozpoczyna się akcja „Przerwa na Bytom”.

 

„Przerwa na Bytom” ma zachęcić bytomian i mieszkańców regionu do odkrywania fascynujących miejsc i historii miasta, a także pokazać, że jest w nim mnóstwo atrakcji i okazji do spędzania wolnego czasu. Akcja będzie gratką dla osób o różnych zainteresowaniach. – Zależy nam na tym, by zmienić postrzeganie Bytomia i pokazać, jak wiele interesujących możliwości oferuje. Zaplanowaliśmy dużo ciekawych wydarzeń, a w inicjatywę zaangażowały się najważniejsze bytomskie instytucje kultury, jak również obiekty sportu i rekreacji – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom, która organizuje akcję.

 

W „Przerwie na Bytom” wezmą udział Opera Śląska, Teatr Górnośląski, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Muzeum Górnośląskie, Bytomskie Centrum Kultury, Kino Cinema City, Centrum Sztuki Współczesnej „Kronika”, Klub Muzyczny Pin-Up! oraz OSiR, Armada Golf Club, Laserhouse (laserowy paintball), Skarpa (ścianka wspinaczkowa) i Jatomi Fitness. Codziennie od 23 maja do 12 czerwca 2016 r. dostępnych będzie ponad 80 bezpłatnych wejściówek do tych miejsc. Jak i gdzie je zdobyć? Wystarczy przyjść do punktu informacyjnego w galerii handlowej Agora Bytom z paragonem za zakupy za minimum 100 zł, 150 zł lub 200 zł (paragony nie łączą się). W każdej z tych kategorii dostępna będzie pula wejściówek do czterech różnych miejsc, a po ich wyczerpaniu dodatkowe „wejściówki pocieszenia” do CSW „Kronika” oraz na siłownię w Jatomi Fitness.

 

Co jeszcze się odbędzie? To m.in. dwa spacery historyczne, dzienny i nocny, jak również spacer szlakiem architektury Bytomia, połączony z warsztatami fotograficznymi. Wiele będzie się też działo na Facebooku, w tym trzy plebiscyty – na najciekawsze bytomskie wydarzenie, osobowość oraz miejsce. Honorowy patronat nad akcją „Przerwa na Bytom” objął Prezydent Miasta Bytomia.

AB_Przerwa_na_Bytom

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)