Weekend w Bytomiu – Co warto zobaczyć

Weekend w Bytomiu – Co warto zobaczyć

Zaplanuj weekend, zrób „Przerwę na Bytom”

Bytom, Silesia region in Poland. Old beautiful architecture - Silesian Opera (Opera Slaska).
Bytom, Opera Ślaska

Bal w operze, kinowe premiery i piknik w muzeum, a dla aktywnych szansa na zostanie mistrzem golfa oraz zabawę przy szalonych rytmach. Sprawdź, co Bytom oferuje na weekend 4 i 5 czerwca. Trwa akcja „Przerwa na Bytom”.

Nie wiesz, jak spędzić weekend? Każdego dnia w ramach „Przerwy na Bytom”, organizowanej przez Agorę Bytom, czeka ponad 80 bezpłatnych wejściówek do teatrów, kin, muzeów, a także na obiekty sportu i rekreacji. Przekonaj się, co warto robić w Bytomiu w najbliższą sobotę i niedzielę.

Kinowe propozycje na weekend
Młodzieńcze plany i marzenia – co z nich zostaje, gdy pojawiają się dorosłe problemy? Premiera dramatu „Zatrzymać” w reżyserii Guillaume Seneza w ten weekend w Bytomskim Centrum Kultury (sobota i niedziela, godz. 19:00). W sobotę i niedzielę do zobaczenia także niezwykły polski film animowany „Tydzień Mami Fatale” o przygodach najlepszej kucharki na świecie – plus Robert Makłowicz jako narrator (sobota i niedziela, godz. 17:30). Liczne filmowe propozycje dla młodszych i starszych widzów do zobaczenia także w Cinema City w Bytomiu.

 

Poszukiwanie skarbów
Wystawy stałe i czasowe, nauka przez zabawę i wyjątkowy koncert czekają na gości Muzeum Górnośląskiego. Dzieci od 7 lat będą mogły wziąć udział w Pikniku Archeologicznym „Jak to z pieniądzem było?”, którego uczestnicy poznają pracę archeologa w terenie, poszukają monet i spróbują wybić własne pieniądze. Z kolei na fanów muzyki czeka koncert z cyklu „Bytomia Rodzinne Muzykowanie”, na którym będzie można posłuchać gry uczniów bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Z kolei na wystawie „Na pograniczu światów” będzie można podziwiać niezwykłe prace śląskich artystów – w ten weekend wraz z komentarzem kuratora wystawy.

Muzyczne widowisko
Swoją muzyczną propozycję przygotowała także Opera Śląska – tym razem na widzów czeka spektakl „Zaczarowany Bal”. Musical łączy w sobie atmosferę grozy i humoru, a sensacyjna intryga odbywa się z udziałem krasnoludków-ufoludków i najbardziej popularnych baśniowych postaci: Śnieżki, Kopciuszka, a nawet Kota w Butach (niedziela, godz. 17:00).

AB_Laser_House

Aktywni nie będą się nudzić
Osoby, które chcą aktywnie spędzić pierwszy czerwcowy weekend, powinny rozważyć wizytę w Armada Golf Klub – w sobotę odbędzie się tam turniej Whisky & Spirit House Golf Club. To okazja do podziwiania gry zawodników lub na spróbowanie własnych sił. Na gości i zawodników czekać będzie bufet śniadaniowy. Pogoda przypomina, że to najwyższy czas zadbać o kondycję – formę można poprawić w Jatomi Fitness Agora Bytom, gdzie czekają liczne zajęcia z profesjonalnymi trenerami. Jak połączyć ruch z rozrywką? Warto skorzystać z oferty Laserhouse i zagrać m.in. w laserowy paintball lub wybrać się do klubu muzycznego Pin-Up!, gdzie czekają bilard, kręgle, a także zabawa przy rytmach disco-polo (piątek) lub przebojach lat 80. i 90. (sobota).

By odebrać bilety na bytomskie atrakcje, wystarczy przyjść do punktu informacyjnego Agory Bytom z paragonem za zakupy na minimum 100 zł, 150 zł lub 200 zł (paragony nie łączą się). W każdej z wymienionych kategorii do 12 czerwca dostępna będzie pula wejściówek do czterech różnych miejsc. Akcja „Przerwa na Bytom” została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: