Weekend z Teatrem Lalki i Aktora!
Foto:mat. prasowe

Weekend z Teatrem Lalki i Aktora!

Weekend z Teatrem Lalki i Aktora!

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Bilet za 400 groszy” w ramach której 21 maja zagramy trzy spektakle: „Królik, Słoń i Tereska…” (godz. 11.00), „Władca Skarpetek” (godz. 16.00) i „NAJ” (godz. 16.00). Sprzedaż biletów w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) rusza w sobotę 14 maja, tego dnia kasa czynna będzie od 10.00 do 15.00.

BZ-400-GR-ekranIT-1600x1050

 

W sobotni wieczór, o godz. 19.00, zapraszamy dorosłych na komedię kryminalną „Wszystko przez Judasza” w reż. Stefana Friedmanna i Piotr Szwedesa (spektakl gościnny). Występują: Magda Wójcik, Anna Korcz, Jacek Fedorowicz, Artur Dziurman.

wszystko przez judasza 1

Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu spektaklu).
Informacje i rezerwacja biletów: 74 666 73 40.

***

W niedzielę 15 maja o godz. 12.30 zapraszamy młodszych widzów (od 4 lat) na „Kapelusz Pani Wrony” w reż. Laury Słabińskiej. Tytułowa Pani Wrona jest największym symbolem pogoni za wyglądem. Na jednym z tradycyjnych spotkań pod dębem bohaterka się nie pojawia, bo skradziono jej kapelusz. Przyjaciele (Dzięcioł, Lisica i Wiewiórka) wpadają na pomysł, by poprosić o pomoc Detektywa Barnabę, a ten chętnie rozpoczyna poszukiwania. Uczestniczą w nich wszyscy mieszkańcy lasu. W końcu okazuje się, że kapelusz służy nowym mieszkańcom lasu (Pani Ptaszkowej z rodziną) za gniazdo. Pani Wrona, choć niechętnie, oddaje kapelusz w prezencie (bo co w takiej sytuacji ma zrobić?). Na następne spotkanie pod dębem przychodzi już w nowym kapeluszu…

Rodziców z najmłodszymi dziećmi (od 1 do 4 lat) zapraszamy o godz. 16.00 na Małą Scenę na „NAJ” w reż. Martyny Majewskiej. „NAJ” to spektakl powstały specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Nie ma w nim scenografii, ale są kolory, kształty i faktury. Nie ma w nim słów, ale są niezwykłe dźwięki. Nie ma podziału na scenę i widownię, bo wszystkie działania są wspólne. Nie ma w nim nawet wiele do oglądania, za to wszystko jest do dotykania, doświadczania i działania! A na koniec – nie będzie nawet oklasków, bo przestawienie kończy się wspólną zabawą.
Zapraszamy do Teatru!

***

Danuta Parlak „Kapelusz Pani Wrony” 

Kapelusz Pani Wrony fot. W. Łomża_1 Kapelusz Pani Wrony fot. W. Łomża_2 Kapelusz Pani Wrony fot. W. Łomża_3

reżyseria: Laura Słabińska
scenografia: Aneta Tulisz-Skórzyńska
muzyka: Marek Papaj

obsada:
Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Aleksandra Paprocka-Paszczyk, Patrycja Rojecka,
Jakub Grzybek, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz

Grupa wiekowa: od 4 lat
Czas trwania spektaklu: 55 minut

***

„NAJ” – spektakl dla najnajów

NAJ_fot.K.Kołowicz (4) NAJ_fot.K.Kołowicz (3) NAJ_3

scenariusz i reżyseria: Martyna Majewska
scenografia: Anna Haudek
muzyka: Dawid Majewski
projekcja: Ola Śnieżek
obsada:
Anna Jezierska, Paweł Pawlik

Grupa wiekowa: 1-4 lat
Czas trwania spektaklu: ok. 40 minut

Spektakl prezentowany jest na Małej Scenie Teatru (wejście od ul. M. Kopernika). Ilość miejsc ograniczona.

***

Cena biletu:
normalny – 18 zł
ulgowy – 16 zł
„NAJ” – 20 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41.

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: