Ultimate magazine theme for WordPress.

Wernisaż wystawy Arkadiusza Twardowskiego „Genesis: Katharsis at’tributes” 27.01.20182 min read

0

„Tylko właściwe imię nadaje wszystkim rzeczom ich realność – powiedziała. – Fałszywe imię czyni wszystko nierealnym. Dzieje się tak za sprawą kłamstwa.”

Dziecięca Cesarzowa / Nie kończąca się historia / Michael Ende

Twórczość Arkadiusza Twardowskiego to nieustanna opowieść o kondycji życia ludzkiego. Nawiązując do mitologii, nauki, zmieniając znaczenia ikonografii sztuki, tworzy i kreuje świat, w którego centrum znajduje się mężczyzna. Nie jest to jednak przedstawiciel silnego, patriarchalnego społeczeństwa. Jest to człowiek nie ukrywający swoich emocji, często bezbronny. Dramatyczną postacią stała się również Ka Katharsis – sceniczna, pozawymiarowa osobowość kreowana przez autora, wymykająca się spod klasycznego wizerunku drag queen. Na deskach teatru narracyjnie buduje niepokojący klimat, który sprawia wrażenie przekroczenia świata surrealizmu, snu i fantazji. Wystawa „Genesis” pomaga zrozumieć charakter postaci poprzez zamknięte w grafikach inspiracje, symbole, atrybuty i portrety, które stały się przyczyną narodzin Katharsis. Oprócz obrazów na ekspozycji pojawiają się elementy jej kostiumów wykorzystywanych podczas Jedynej Rewii Drag Queen w Polsce „Life & Diamonds” granej w Teatrze Barakah.

Arkadiusz Twardowski

Rocznik 87’. Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz. Szlifował swój warsztat w Pracowni Wklęsłodruku pod okiem prof. Henryka Ożóga na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Przez kilka lat prowadził żywot nomady, czerpiąc inspiracje z nowych miejsc oraz powiększającego się grona znajomych. Obecnie zajmuje się szeroko pojętymi działaniami artystycznymi – od tworzenia po edukacje. Autor publikowanych ilustracji, twórca malarstwa ściennego, ceramiki oraz strojów teatralnych. Ma za sobą kilka wystaw autorskich i zbiorowych w Polsce. Wiodącym tematem prac rysunkowych, pieszczotliwie nazywanych „chrabąszczami”, jest męska sensualność związana z cielesnością.

DATA: 28.01.2018, Start: 22:00

WSTĘP WOLNY

Jeszcze w styczniu w BARAKAH:

28 stycznia, niedziela 19:00 „Wkrótce nadejdzie ten czas”
29 stycznia, poniedziałek 21:00 Noce Waniliowych Myszy – odc. 9 „Tęcza Śmierci”