Ultimate magazine theme for WordPress.

Wernisaż wystawy DOLOK Michała Puszczyńskiego w Wałbrzychu

,,Dolok” to próba dotarcia do genezy ceramiki, rzeźby i architektury, studium najprostszych form nie w poszukiwaniu perfekcji tylko ekspresji. Interesuje mnie prostota formy, ślady rąk na powierzchni, proporcje i rozmiar prac. Skala jest taką samą wartością jak kolor czy kształt – zmienia całkowicie relację pomiedzy materią a człowiekiem.
M.Puszczynski

Od października 2017 do stycznia 2018 w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej Parku Wielokulturowego ,, Stara Kopalnia” w Wałbrzychu bedzie prezentowana kolekcja rzeźb pt. ,,Dolok” Michała Puszczyńskiego. Najnowszy projekt artysty to cykl masywnych, monochromatycznych rzeźb ceramicznych , odnoszących się do pierwotnych form architektury. Uproszczone bryły, kontrast i skala prezentowanych prac budują wrażenie miejsca kultu, wybudowanego z form, których funcja została zapomniana a cel, dla którego były tworzone jest nieznany.
Otwarcie wystawy jest zaplanowane na 12 paździenika a w dniach 10-11 paździenika w Centrum Ceramiki Unikatowej artysta bedzie na oczach publiczności budował rzeźbę, demonstrując techniki ceramiczne, których używa do tworzenia swoich prac.

Michał Puszczyński (1976) realizuje rzeźby , instalacje, wykorzystując ceramikę jako główne medium. Prekursor wykorzystania dalekowschodnich metod wypalania ceramiki w Polsce. Udział w ponad 200 wystawach, sympozjach i projektach artystycznych w Europie , USA, Azji. Uzyskał stopien doktora w 2013 roku, pracuje jako adiunkt w Katedrze Ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP Wrocław

 

https://web.facebook.com/events/346798769094448/?__mref=mb&_rdc=1&_rdr

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.