Ultimate magazine theme for WordPress.

Wernisaż wystawy sztuki kinetycznej PORUSZONE/ZAWIESZONE 20 kwietnia 20181 min read

0

Zapraszamy na pierwszą w Starej Kopalni wystawę międzynarodową. Już 20 kwietnia 2018 o godzinie 18:00 w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej odbędzie się wernisaż wystawy kinetycznej PORUSZONE/ZAWIESZONE. Do tej współpracy zaproszeni zostali artyści nie tylko z Polski, ale także ze Szwajcarii, Czech i Dani: Piotra Bosackiego, Piotra Jędrzejewskiego, Brenharda Jordi, Clausa Larsena oraz Dušana Váňa. Kuratorem wystawy jest Renata Bonter-Jędrzejewska, a współorganizatorami wydarzenia są: Stara Kopalnia, Fundacja Fuzjon i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu(OKIS). Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Wystawę będzie można oglądać do 20 maja 2018 r. Koszt biletów: normalny: 5 zł, ulgowy: 3 zł. Bilety są do nabycia w Kawiarni Sztygarówka.

Poruszenie może nastąpić zarówno wokół wprawionych w ruch obiektów, jak i w samym oglądającym je obserwatorze. Zawieszenie może być konsekwencją wykonanego gestu w stosunku do przedmiotu, np. powieszenia, zatrzymania, odłożenia, ale też wstrzymaniem pewnych działań, w oczekiwaniu na lepszy moment.