Ultimate magazine theme for WordPress.

„WIOSENNA ALERGIA” – YANISH – SINGIEL PROMOCYJNY1 min read

„Alergia trawi mnie, wiosenny czuję smak, energia płynie, w mieście już ruch…”

 

„Wiosenna alergia” to pierwszy singiel zapowiadający debiutancką, autorską płytę YANISHA – „Dobrostan”. Utwór napisany w ciepły, marcowy dzień, przyniósł autorowi potężną dawkę energii, ale i… wiosennej alergii. Wszystkim, którzy kochają rodzącą się wiosnę, cieplejsze promienie słońca jak i szalejącą wokół spontaniczną miłość z pewnością przypadnie do gustu niniejsza kompozycja!

 

YANISH to autorski projekt wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego, autora tekstów               i kompozytora muzyki. Artysta poprzez utwory z nadchodzącego albumu „Dobrostan” wraca do swoich muzycznych korzeni. Opiera kompozycje na naturalnych brzmieniach, takich jak akustyczna gitara, organy Hammonda czy melotron. Tworzy piosenki nieskomplikowane i przestrzenne, nierzadko w stylu retro, nawiązując do złotych lat 70 i 80. Płyta „Dobrostan” to muzyczny zapis emocji, przemyśleń i refleksji dojrzałego mężczyzny, który pozornie osiągnął życiową stabilizację. Na koncertach YANISH występuje z muzykami Krzysztof Marciniak – gitara, Krzysztof Opaliński – bas, Waldemar Bata – klawisze, Łukasz Ferenc – perkusja.

 

Klip audio -> https://www.youtube.com/watch?v=0rD4qeUTB8M&feature=youtu.be

 

Krzysztof Janiszewski występuje także w electro-rockowym Half Light, z którym nagrał 5 płyt (wydawca MJM Music PL) a wcześniej śpiewał m.in. w rockowej Vitaminie (MJM Music PL). Nagrał również płytę z legendą polskiego heavy metalu, basistą TSA Januszem Niekraszem (Metal Mind Production). Występował też okolicznościowo z muzykami toruńskiej Republiki. Jest współautorem książki o tym zespole – „My lunatycy. Rzecz o Republice” (wydawnictwo MUZA).