„WŁADCA SKARPETEK” W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU
Foto:mat. prasowe

„WŁADCA SKARPETEK” W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

„WŁADCA SKARPETEK” W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

img_090311 września o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl „Władca Skarpetek” w reż. Jacka Timingeriu.

Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

Zdaniem krytyków: Jolanty Kowalskiej i Jacka Sieradzkiego „Władca Skarpetek” jest najlepszym przedstawieniem teatru lalkowego w sezonie 2013/2014. Reżyser spektaklu, Jacek Timingeriu natomiast otrzymał nagrodę w 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

img_0921„Władca Skarpetek”
scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu
muzyka: Krzysztof Pachołek
scenografia: Katarzyna Karmińska, Jacek Timingeriu
teksty piosenek: Ewa Zielińska
obsada: Bożena Oleszkiewicz, Patrycja Rojecka, Urszula Raczkowska/ Aleksandra Paprocka – Paszczyk, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Kuźma.

Grupa wiekowa: 3+
Czas trwania spektaklu: 50 minut
Cena biletu:
normalny – 18 zł,
ulgowy – 16 zł

REZERWACJA: poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 09:00 – 15:00, tel.: 74 666 73 40.
KASA BILETOWA: czynna godzinę przed spektaklem, tel.: 74 666 73 41.

Baner w newsie 851×315

Źródło wiadomości: materiały prasowe

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: