Ultimate magazine theme for WordPress.

Wojtek Mazolewski Quintet i znakomici goście specjalni: Maria Sadowska oraz Krzysztof Zalewski w repertuarze Krzysztofa Komedy!

0
Już 13 października br. w NOSPR w Katowicach usłyszymy jazzowe interpretacje utworów  słynnego kompozytora, przygotowane specjalne na ten wyjątkowy koncert.

Wojtek Mazolewski od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym muzycznym alfabetem. Urodzony w Gdańsku basista i kontrabasista jazzowy uważany jest za współtwórcę unikatowego stylu w muzyce – tzw. yassu, czyli połączenia jazzu, punk rocka, folku i muzyki improwizowanej. To jeden z artystów, którego repertuar jest najczęściej grany poza granicami naszego kraju. 

Jest laureatem prestiżowych nagród muzycznych, prezentując nowe oblicze jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Azji. A wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego, w których energetycznie wiąże tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązuje do mistrzów jazzu, łącząc się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się w nim echa muzyki Milesa Davisa, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany, Erica Dolphiego. 

W swoim najnowszym projekcie Wojtek Mazolewski ze swoim zespołem poddaje interpretacji muzykę Krzysztofa Komedy, od lat bowiem inspirują się twórczością tego wyjątkowego artysty.

Komeda to postać, której wielkość i wpływ na polską scenę jazzową są niepodważalne. Polska szkoła jazzu to jego zasługa. Wybitny kompozytor i twórca muzyki filmowej odszedł zdecydowanie za wcześnie.  

W swoim krótkim życiu stworzył wiele standardów jazzowych, które miały wpływ na ogólnoświatowy kształt tego nurtu. Krzysztof Komeda dał się poznać również jako wybitny kompozytor muzyki filmowej, napisał muzykę aż do 65 produkcji (m.in. „Nóż w wodzie”, „Dziecko Rosemary” w reżyserii Romana Polańskiego).

Tej jesieni kwintet Mazolewskiego postanowił zaprezentować publiczności pełny program z muzyką genialnego kompozytora w projekcie, którego inauguracją będzie premiera płyty pt. „When Angels Fall”.

Czego można się spodziewać? Na pewno nowych, świeżo brzmiących i zaskakujących aranżacji.

Koncert poprowadzi Piotr Metz – dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia.

Mecenas: JB Property Group Sp. z o.o.

Patronat Medialny: Polskie Radio Program III ; TVP3 Katowice – Telewizja Polska S.A ; Co Jest Grane 24, Grupa Polska Press, Jazz Forum.

Na koncert zaprasza agencja artystyczna All Muses. 

%d bloggers like this: