WOŚP zagra po raz 24!

WOŚP zagra po raz 24!

WOŚP czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 10 stycznia zagra po raz 24.

„Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.”

Jak co roku w wielu miejscach oprócz aukcji i loterii organizatorzy przygotowali różne imprezy towarzyszące i koncerty. Na terenie województwa dolnośląskiego zgłoszono 125 sztabów.

Poniżej propozycje z kilku miejsc w naszym regionie, które przykuły naszą uwagę.

Na początek Wałbrzych. W tym roku, jak poprzednio, impreza odbędzie się na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia a gwiazdą wieczoru będzie GOYA.

Więcej na wok.walbrzych.pl

Nasza kolejna propozycja to Jelenia Góra. Zagra tam nasz wałbrzyski zespół SILENTlive, serdecznie zapraszamy na ich koncert. Przed SILENTlive wystąpi formacja Fairy Tale Show znana z programu Must Be The Music a na sam koniec będziemy mieli okazję usłyszeć jeleniogórską formację Leniwiec. Impreza odbędzie się na Placu Ratuszowym. Start godzina 12:00 koniec 20:30. Występ zespołu SILENTlive o godz. 17:00.
wosp jelenia góra
Szczegółowy program imprezy na stronie wydarzenia facebook.

Trochę bliżej Wałbrzycha możemy zaproponować Głuszycę. Na scenie Centrum Kultury wystąpią Natalia Karolak, zespół !STRUKTURA!, KOVSKY oraz Aleksandra Turoń znana z programu The Voice of Poland. Oprócz tego będa pokazy grup tanecznych oraz występ orkiestry dętej.
wosp głuszyca
Szczegóły na stronie wydarzenia facebook.

W Dzierżoniowie też jest sporo ciekawych propozycji i to nie tylko na finał, ale już od czwartku:
1. Czwartek 7.01.2016 – Wielka Orkiestra Łagodności – Projekt Grechuta zespołu Plateau z gościnnym występem Martyny Jakubowicz – bilety w cenie 30 zł. Kino Zbyszek.
2. Piątek 8.01.2016 – Wielkoorkiestrowy Wieczór Kabaretowy z udziałem kabaretów Czesuaf i Chyba. Bilety w cenie 35 zł. Kino Zbyszek.
3. Sobota 9.01.2016 – koncert rapera SOBOTY w HiLife! Bilety w cenie 25 zł
4. Sobota 9.01.2016 – Miejski Rekord Zumby w sali II LO – wejście za wrzut 10 zł do puszki
5. Niedziela 10.01.2016 – Finał na Rynku (bezpłatnie). Gwiazdą wieczoru zespół Piękni i Młodzi.
wosp dzierzoniow
Więcej info na facebook

Na sam koniec propozycja ze stolicy Dolnego Śląska czyli Wrocławia. Będzie to niewątpliwie największa impreza WOŚP w naszym regionie i rozpocznie się dwa dni wcześniej. 8 i 9 stycznia o godz. 19:00 w klubie muzycznym Stary Klasztor odbędą się dwie imprezy. Pierwsza to Folkowe Granie dla Wielkiej Orkiestry! Druga to muzyczny maraton, którego główną atrakcją będą występy muzyków z legendarnej ekipy Eastwest Rockers. Sam finał 10 stycznia odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach – plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Na obu finałowych scenach będzie się działo naprawdę dużo. Wystąpią m.in. BeMy, Conrado Yanez, Dikanda, Habakuk, Hurt, Closterkeller, Dr Misio. Nie można oczywiście przegapić kulminacyjnego momentu imprezy – Fire Show w wykonaniu Bandit Queen Circus!
wosp wrocław
Szczegóły imprezy na facebook.

Więcej informacji na temat celu finału na wosp.org.pl

Partnerzy i sponsorzy 24. finału tutaj

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: