Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2017 – ogłaszamy pierwszych artystów!

Logo Warsztaty KulturyFacebook Warsztaty Kultury YouTube Warsztaty Kultury
Wschód Kultury –  ogłaszamy pierwszych artystów

Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2017

Lublin, 5-9 lipca 2017

Festiwal Wschód KulturyInne Brzmienia 2017 zbliża się wielkimi krokami. W Lublinie, w dniach 5-9 lipca, pojawią się artyści z 14 krajów świata i 3 kontynentów. Na jedynych koncertach w Polsce usłyszymy najważniejszych przedstawicieli takich gatunków jak chociażby nowa fala, afro-jazz, muzyka elektroniczna, avant-rock czy szeroko pojęte world music. Niezmiennie domeną festiwalu jest też prezentacja najciekawszych zjawisk z obszaru kultury i sztuki krajów Partnerstwa Wschodniego. Ważnym tropem w tegorocznym line-upie będą też tematy takie jak sąsiedztwo, czy unikalność artystów wynikająca z ich pochodzenia i reprezentowanych kultur, co wynika wprost z inspiracji dziedzictwem Lublina, który w tym roku świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich.

Jak co roku proponujemy program oparty na różnorodności, oryginalności i przekraczaniu muzycznych granic i stereotypów. Podczas minionych edycji prezentowaliśmy artystów, którzy poprzez swoje działania wyznaczali nowe kierunki i nurty. W tym roku również mamy przyjemność przedstawiać formacje uważane za prekursorów bądź absolutnych mistrzów w swoich gatunkach.

Pierwsza gwiazda tegorocznej edycji to dowodzone przez Bena Watkinsa Juno Reactor, czyli legenda światowej sceny goa trance i psychedelic. Ten pierwszy termin jest zresztą przynależny bezpośrednio do kultowej płyty grupy – „Transmissions” z 1993 roku. Działająca już ponad 25 lat formacja ma na koncie szereg koncertów na wszystkich kontynentach, mnóstwo udanych kooperacji z wieloma artystami, legendarne ścieżki dźwiękowe m.in. do takich filmów jak: Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucje, Brave Story, Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2, Mortal Kombat czy Texhnolyze. Do Lublina artyści przyjadą na jedyny koncert w Polsce ze specjalnym projektem oraz składem wzbogaconym o znakomitą grupę taneczno-teatralną Mutant Theatre.

Juno Reactor w SOCIAL MEDIA

FB – https://www.facebook.com/junoreactorofficial/
TWITTER – https://twitter.com/junoreactor
YOUTUBE –https://www.youtube.com/watch?v=DOtoIBrBAYE&list=PLg9s538ZwlkJkaXTYTub32ro52DiVEQ73

https://www.youtube.com/watch?v=yMGjPiyqukc&list=RDyMGjPiyqukc#t=8419
VIMEO – https://vimeo.com/182774258
SOUNDCLOUD – https://soundcloud.com/juno-reactor1
SPOTIFY – https://open.spotify.com/artist/1Pe3z1UqRzKsQtHsl25dm6?autoplay=true

DEEZER – http://www.deezer.com/artist/2247?autoplay=true

Kolejnym headlinerem jest francuski kolektyw Nouvelle Vague, znany szerokiej publiczności z doskonałych autorskich aranżacji wielkich hitów z nurtów new wave, punk i post punk czy new romantic. Artyści odważnie aranżują na nowo legendarne songi The Clash, Joy Division, Depeche Mode, Killing Joke i wielu innych, często sięgając po brzmienia akustyczne, subtelne wokale, melodie w stylu bossa novy, a niekiedy także i bardziej taneczne rytmy. Ich koncerty to niesamowita podróż w piękny, melodyjny i nieco odrealniony świat wypełniony najważniejszymi utworami muzyki niezależnej ostatnich 40 lat. Kiedy w 2003 roku dwaj francuscy artyści i producenci muzyczni: Marc Collin i Olivier Libaux zakładali tę wyjątkową formację, sami do końca chyba nie podejrzewali jakim sukcesem okaże się ten projekt. Dziś Nouvelle Vague jest entuzjastycznie przyjmowane gdziekolwiek się pojawi, a jedyna okazja na zobaczenie ich w tym sezonie w Polsce będzie właśnie w Lublinie.

Nouvelle Vague w SOCIAL MEDIA

FB https://www.facebook.com/nouvellevagueofficial

TWITTER – https://twitter.com/nouvellesvagues/

INSTAGRAM – https://www.instagram.com/nouvellesvagues/

SOUNDCLOUD – https://soundcloud.com/nouvelle-vague-official

SPOTIFY – https://play.spotify.com/artist/4h7NLIlg1oYdEtfQJfyto0

DEEZER – http://www.deezer.com/artist/1387

FINDSPIRE – https://www.findspire.com/nouvelle.vague/creations/

Już niebawem kolejne ogłoszenia i długa lista naprawdę wyjątkowych artystów!

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbędzie się w dniach 5-9 lipca 2017 r.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

***

Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Białegostoku, Lublina i Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy), realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy wspomniane miasta. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, a także wymiana doświadczeń artystycznych. Z biegiem czasu festiwal stał się pomostem włączającym naszych wschodnich partnerów w obieg kultury europejskiej. W 2017 roku Wschód Kultury będzie realizowany po raz piąty. Przedsięwzięcie powstało dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na temat festiwalu: http://www.innebrzmienia.eu/ oraz www.wschodkultury.eu

         

X