Wystawa Barbary Muchy-Brodzińskiej

Wystawa Barbary Muchy-Brodzińskiej

Wystawa Barbary Muchy-Brodzińskiej

Dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA serdecznie zaprasza 13 kwietnia 2016 na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Muchy- Brodzińskiej zorganizowanej z okazji 60. lat pracy twórczej artystki. Wernisaż będzie połączony z obchodami jubileuszu 50. lecia działalności galerii BWA, który uświetni koncert pianisty Sławomira Olszanowskiego.

Początek obchodów o godz 17:00 w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej.

wystawa barbary muchy-brodzińskiej
BARBARA MUCHA – BRODZIŃSKA
Urodzona w 1931 roku w Pszczynie. W latach 1950 – 1956 studiowała na Wydziale Szkła i Ceramiki PWSSP we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w 1956 z ceramiki w pracowni prof. Julii Kotarbińskiej. Historię sztuki studiowała u prof. Karola Estreichera. Tytuł magistra sztuki otrzymała w 1956 r. W latach 1956 – 1986 związana była działalnością artystyczną oraz zawodową z Wałbrzychem, pracując najpierw jako projektantka, a potem kierując Zakładowym Ośrodkiem Wzornictwa w Wałbrzyskich Zakładach Graficznych „Kalkomania”. Jest autorką ok. 1000 wzorów dekoracji graficznych i malarskich na wyroby ceramiczne, produkowane na rynek krajowy i zagraniczny. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, grafiki użytkowej, architektury wnętrz, projektowania przemysłowego, tkaniny artystycznej oraz ceramiki. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Mieszka w Wałbrzychu.

„Z wyboru i temperamentu jest przede wszystkim malarką. Uwrażliwiona na wartość czystej formy plastycznej. Swobodnie kładzione plamy i smugi barw, oddając spontaniczność malarskiego gestu, dynamizują kompozycję, zaś impastowe zgrubienia farb tworzą ekspresyjną fakturę. Chętnie podejmowany motyw pejzażowy ujęty jest iluzyjnie, zachowując wrażeniową zmysłowość i przyrodniczy witalizm. Kontrasty głębokich, nasyconych kolorów dramatyzują temat i podnoszą walory dekoracyjne obrazów”.

Oficjalna strona BWA
Oficjalna strona Filharmonii Sudeckiej

Źródło: mat. prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: