XXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU

XXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU

W środę 10 sierpnia na Noworudzkim rynku rozpoczął się po raz XXIV  Międzynarodowy Festiwal Folkloru.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od barwnej i rozśpiewanej  parady uczestników, która przeszła ulicami miasta z Miejskiego Ośrodka Kultury, do Noworudzkiego Rynku. Festiwal ma formę objazdową, zespoły przedstawiają swoje tańce w każdym z miast partnerskich  współorganizujących imprezę, między innymi w Kłodzku , Strzegomiu oraz Parku Nadleśnictwa w Jugowie.

Na koncercie inaugurującym wystąpiły zespoły z Polski, Serbii, Chorwacji i Tajwanu. Koncert inaugurujący na Rynku, rozpoczął oficjalnie imprezę i potrwał do późnych godzin wieczornych. Festiwal potrwa jeszcze do niedzieli i zakończy się koncertem finałowym na Noworudzkim Rynku .W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy .

 

Baner w newsie 851×315
Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: