Xylouris White powraca z drugim albumem!
Foto:mat. prasowe

Xylouris White powraca z drugim albumem!

Xylouris White powraca z drugim albumem!

 

Grupa Xylouris White powraca z drugim krążkiem. Album „Black Peak” trafi na półki sklepowe 7 października nakładem wytwórni Bella Union. Z nowym materiałem zespół poszerza swoje muzyczne horyzonty. Tytuł płyty pochodzi od nazwy jednego ze szczytów górskich znajdujących się na Krecie. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest członek zespołu Fugazi – Guy Piciotto.

Oto tytułowy singiel, który zwiastuje najnowsze wydawnictwo formacji:

Xylouris White - Black Peak - Packshot small - Kopia

Xylouris White to niezwykły duet. George Xylouris pochodzi ze znanej w Grecji muzycznej rodziny. Jego ojciec to uznany kompozytor i wokalista, który kryje się pod pseudonimem Psarantonis. Jim White jest członkiem australijskiej formacji Dirty Three. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Współpracował z takimi gwiazdami jak Bonnie „Prince” Billy czy PJ Harvey.

„Black Peak” jest świadectwem 25-letniej przyjaźni. Muzycy poznali się w Melbourne w 1990 r. podczas trasy koncertowej zespołu Geroge’a – Xylouris Ensemble. W 2013 r. powstał duet Xylouris White, a w 2014 r. ukazało się ich debiutanckie wydawnictwo „Goats”.

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: