YOLANDA BE COOL & DCUP – From Me To You

YOLANDA BE COOL & DCUP – From Me To You

YOLANDA BE COOL & DCUP – From Me To You

muz. John Lennon, Paul McCartney

sł. John Lennon, Paul McCartney

Camey Records 2016

 

W świecie napompowanego ego, dwóch producentów z Australii – Andrew Stanley i Matthew Handley, tworzących duet YOLANDA BE COOL – mimo wielu światowych sukcesów, ciągle mocno stąpają po ziemi i utrzymują jedyny właściwy kurs na sukces. Są jednymi z nielicznych, którzy każdy wydany utwór ulokowali na szczytach światowych list przebojów, a mimo to zostali sobą. Bez zmian mają czas dla przyjaciół, osobiste marzenia, oraz przede wszystkim czekają, aż ich muzyka sama przemówi i dotrze do wszystkich fanów.

 

Już pierwszy ich singel, stał się nr. 1 światowego przemysłu muzycznego w 2010 roku. Oczywiście chodzi o „We No Speak Americano”, który osiągnął status platyny w sprzedaży globalnej – oficjalnie utwór sprzedał się w ilości ponad 5 milionów oraz doczekał się ponad 200 milionów wyświetleń na oficjalnym kanale grupy. Kolejnym singlem był „Sugar Man”, który także okrył się platyną globalnie oraz „Soul Makossa”, bardziej house’wy w brzmieniu, co dało mu nr.2 na Betport oraz nr.6 na liście najlepszych utworów w 2015 roku. To wszystko zostało opięte, piękną muzyczną klamrą, jakim jest album, na którym gościnnie wystąpiły takie gwiazdy jak: Crystal Waters, Barbara Tucker oraz australijska ikona sceny muzycznej Gurrumul.

Na przełomie roku 2015 i 2016, postanowili stworzyć kolejny świetny kawałek, do którego ponownie zaproszony został producent muzyczny Duncan MacLennan znany lepiej, jako DCUP, z którym współpracowali min. przy „We No Speak Americano” czy „Sugar Man”. I tak powstał kawałek z niesamowitym house’owym brzmieniem: „From Me To You”, wzorowany na utworze The Beatles, który stworzył Paul McCartney i John Lennon.

Bezpośredni link do klipu na Youtube:

Baner w newsie 851×315

Ostatnio dodane: